Nirtrenští paladíni

12. února 2018 v 8:57 | Akylasia |  Národy
Vzhled:
Elegantně stavění lidé, vyšší štíhlé postavy. Objevují se i "zakrslí" jedinci, ti však nejsou nijak v nevýhodě. Většinou mají lehce opálenou pleť jemných rysů. Barva vlasů se pohybuje ve všech odstínech, stejně tak i oči, přičemž za vzácnou se považuje jantarová barva očí. Ta slibuje i ojedinělé schopnosti. Oblečeni chodí většinou tak, aby zapadli do svého okolí. Vyčnívají tedy jedině zbraní, kterou si každý jedinec nechává dělat na zakázku, tedy vzhled může být různý. Vždy je však opatřen znakem Nirtrenských paladinů. Dále pak nosí na krku přívěsek se stejným znakem.

Životní prostředí:
Jsou schopni přežívat v jakémkoliv prostředí bez úhony. Většinou dávají přednost zalesněnému území, kde se mohou snadno skrýt a kde se umí nejlépe pohybovat.
Jejich ústředním místem je planeta ze 3/4 pokrytá sladkými jezery. Největším ostrovem je zde Lornet, v jehož středu se nachází jakási bazilika s bohatým zdobením a ústředním znakem Nirtrenských paladinů. Stavba je to úctyhodná, ovšem vše, co se o ni ví je pouze od potulných jedinců. Jedná se o stavbu obrovských rozměrů, která má nad ohromnou branou jejich znak. Stejný znak je obsažen v mozaice na podlaze vstupní haly, ze které vedou dvoje schodiště vzhůru a dolů. Schodiště vzhůru vede do pokojů, připravených pro příchozí paladiny. Mimo jiné se zde nachází i velká knihovna a jakýsi promítací sál, kde se nachází studna, skrz kterou mohou sledovat spoustu míst. Schody dolů vedou do místnosti Starších, kde se pořádají pořady a hromadné shromáždění. Budova je opatřena mnohými obrazy, mozaikami a ozdobami.

Strava:
Podle jedinců buď masožravci, všežravci či vegetariáni, bez jakýchkoliv zvláštních požadavků (pokud se nejedná o chuť jednotlivce). Většinou si vaří sami, jsou to vynikající kuchaři, kteří umí využít blízké prostředí, i když se zdá, že tam není nic použitelnhého. Výsledky jsou vynikající.

Rodinné uspořádání a děti:
Uspořádání mezi sebou je jednoduché. Nejvyšší postavení mají Starší, pod nimi jsou jejich služebníci a až pak jsou potulní válečníci rodu. Je zvláštní, že ti, kteří se zasluhují o pověst celého národa jsou na nejnižší příčce a nemohou příliš mluvit do veškerých jednání, ale je to tak.
Co se manželství týká, jsou přikázána pouze manželství v rámci národa. V rodině NESMÍ být příměs jakéhokoliv jiného národa. Vyjímky neexistují a porušení je přísně trestán - smrtí! Manželství jsou uzavírány přes Starší, kteří vyberou ideální pár na základě zkušeností, doby potulek a fyzických vlastností. Spojují tak páry ideální pro novou generaci lepších bojovníků. Přísně se snaží vyvyrovat jakýmkoliv rodinným sňatkům, ať jsou jakkoliv výhodné. Proto mají velmi vynikající rodokmeny.
Děti jsou od narození umisťováni do škol, kde se o ně starají vybrané ženy. Jejich účelem je naučit děti co nejdříve chodit, mluvit, číst a psát. Ve chvíli, kdy chodí a mluví, začínají docházet do školy boje a vlastností, které budou potřebovat pro svůj život potulného bojovníka. Pokud se ženě nedaří, je umístěna do kuchyně, školy nebo je určena za tzv. zplozenkyni, čili ženu, která je předávána při slavnosti (viz. níže). Pokud se jedná o chlapce, je bez milosti zabit.
Každý půlrok se pořádají slavnosti bojovníků nazývané Rilren. Tehdy je vyzdobeno pět chýší, ve kterých jsou v několika kójích umístěné nahé ženy. Jejich tělo je pokreslené "božskými symboly". Do těchto chýší jsou postupně, doslova, nahnáni muži v bederní roušce, které pod pečlivým dozorem staršího hlídají, aby vykonali svou práci a oplodnili ženy. Ty netuší, který muž tak činí, neboť muži mají masky zvířat rozdávané při vchodu do chýše. Ženy se těchto slavností dožívají dokud jsou plodné, či do věku 55 let. Pokud do té doby přežijí nátlak nočních slavností, jsou zabiti. Těchto slavností se účastní chlapci i dívky již od 15ti let.

Schopnosti:
Jsou vynikající kuchaři, využívající i zdánlivě něpoživatelné příměsi bez chuti. Výsledkem je však vynikající jídlo, doslova lahůdka.
Dále jsou velmi pohyblivý, pružní a elegantní. Jsou to vynikající šermíři, označováni za mistry umění. Jsou to výteční stopaři, dokonale se vyznají ve veškerém prostředí, kde se ocitnou. To je způsobeno napojením na zemi. Často pro to musí učinit rituál - probodnout dlaň a do rány nasypat hlínu. Mají vynikající regeneraci, rána se rychle stáhne. Krevní oběh roznese hlínu po těle, ale organismus zabrání infekci a zničí roztoče a jiné.
Pomocí své zbraně umí ovládat magii země a vzduchu, i když jen omezeně, ale silně.
Jsou to rození berserkové, naučili se však ovládat a tuto vlastnost užívají jen v největších bojích. Proto taky často působí chladně.

Nemoci a co je může ohrozit:
Díky své regeneraci jsou uchráněni od vlivu jedů či zranění od zbraní. Nedokáží se však uchránit od vlive temné čepele či magických jedů. Nemohou nachladnout, či jinak onemocnět- ani přírodně, ani to nemohou chytit od někoho.

Chování mezi k jiným rasám a lidem:
Jsou to chladnější lidé, kteří se o nikoho nestarají a putují pouze za vlastním cílem. Muži i ženy jsou milovníci, často díky svým slavnostem trochu surovější. Ženy však musí užívat lektvar, aby neotěhotněly, jinak budou zabiti. Bohužl, často při takových milostných setkáních ztrácí kontrolu sami nad sebou a převládá berserk. Stává se tedy, že dočasného partnera následkem chtíče a rozkoše a roztrhají na kusy.
nikdy se nepletou do cizích sporů, hájí pouze své, které mohou ohrozit jejich putování za démony. Zabíjí bez ptaní, bez jakékoliv citové pohnutky. jejich cílem je vyvraždění démonů, mužů, žen i dětí. Jsou to tvrdí bojovníci, kteří neznají slitování a odstraní každou překážku, která se postaví do jejich cesty.

Chování k nim:
Držte se raději stranou. Když na ně narazíte, odpovídejte pravdivě na otázky. Podle drobných detailů dokáží odhadnout lež. Kdo zalže, zemře, protože tím budete stavět překážku. Když odpovíte, nechají vás žít a půjdou svou cestou, za svým cílem. Pokud požádají o nocleh a vy nemáte příliš místa, sami se uskromněte a třeba jim poskytněte vlastní postel. Chraňte své ženy či muže, aby je nezahlédli.

Můj názor:
Mohli by být elegantními a krásnými, mohli by být přívětivými a nesoucími dobro. Svůj názor však po letech změnili, jejich chování zhrublo a změnilo se. Dřív byla jejich společnost znakem čistoty, dobroty a laskavosti. Dnes je znakem strachu a utrpení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama