Fentrinové

13. ledna 2015 v 9:48 | Renthil z Death Hold |  Národy

Mají lidskou stavbu těla ale to je to jediné čím si jsou s lidmi podobní. Osm set let se nestaraly o zbytek světa.

Až nyní vylezly ven , když je potřeba vrátit řád věcí do pořádku.


Vzhled:
Mají lidskou stavbu těla, tvarem těla se liší pouze metr dlouhým huňatým ocasem. Jsou asi dva metry vysocí, ne příliš svalnatí, spíše velmi obratní. Jsou porostlí cca jeden centimetr dlouhou srstí(na ocasu je až třícentimetrová), která má převážně krémovou barvu. Občas se naskytne i pohled na černého Fentrina nebo na albína. Oči mají buď jasně zelenou nebo sytě modrou barvu. Jejich drápky na rukou a nohou měří obvykle do čtyř centimetrů. Co se týče vlasů, mají je buď tmavě zelené nebo rudé. Česají si je většinou do culíku nebo je mají volně rozpuštěné. Nikdy neuvidíte Fentrina, který by měl vlasy tak dlouhé, aby mu sahaly pod ramena (tradice). Co se týká oblečení, chodí buď nazí nebo v rudých kimonech.

Životní prostředí:
Fentrinové jsou schopni přežít téměř kdekoliv. Jediná místa, kterým se zdaleka vyhýbají, jsou mrazivé pláně, hory severu a bažiny.
Jejich domovské prostředí, které zřídkakdy opouštějí, je Tentfanský deštný prales, ve kterém se dokážou pohybovat bez nejmenšího hluku. Dokáží pronásledovat kořist jak dlouho chtějí. Díky hojné vegetaci je v blízkosti jejich doupat i dostatek léčivých bylin. Jelikož je Fentrinové dobře znají a dokážou je vhodně použít, jsou schopni se za chvilku vylízat i z těch nejhorších zranění nebo nemocí.
Co se týká jejich domovů, na rasu soužitou s deštným pralesem je to trochu neobvyklé. Neopatrný poutník může narazit na velkou kaskádovitou pyramidu (pyramidy aztéků) a myslet si že je to fata morgána. Fentrinovétotiž nemají nějaké malé dřevěné chýše, bydlí v ohromných pyramidách po svých předcích. Takovéto pyramidy obvykle představují celé město, i když je jen jedna. Uvnitř jsou tržnice, obytné prostory i zábavní čtvrti. Pyramidy jsou ale dobře střežené a šíp prokleje hrdlo každého odvážlivce, který nerespektuje nezávislost Fentrinů.

Strava:
Fentrinové jsou všežravci, stejně jako lidé. Rádi si pochutnají na ovoci. Dále je v jejich stravě obsažena zelenina a maso, které si dopřávají především syrové. Mají ostré tesáky, kterými hravě rozkousají i to nejtvrdší maso. Často si dopřávají bohaté hostiny. Nejsou mezi nimi žádní tlouštíci, protože při tom, jak rádi a často sportují vše opět vyběhají. Opravdovou labužnickou pochoutkou je pro ně mango.
K syrovému masu si často dávají ještě různé bylinky, čímž se jim zvyšuje obranyschopnost a resistence vůči jedům.

Mláďata:
Fentrinové zásadně netvoří páry. Každý samec má svůj "harém", který se skládá z asi dvanácti Fentrinek.
Většina mláďat jsou ženy. Muži tvoří pouze 8% populace. Samičky jsou obvykle březí 216-252 dní a mají zpravidla jedno mládě. Každá samička mívá Mmáďata většinou jednou za tři roky. I když se Feninové dožívají průměrně 120 let samičky jsou schopné rozmnožování pouze od 14 do 38 let. Samci jsou schopni rozmnožování od 16 do 68 let.
Mláďata vyrůstají s matkou do svých dvanácti let. Poté odcházejí svou vlastní cestou. Už od 4 let je matka učí stopování, střílení z luku, boji zblízka, počítání, čtení a psaní. Kolem 10 roku už tohle vše mláďata umí.

Schopnosti:
Fentrinové mají kočičí oči a díky tomu jsou schopni vidět ve tmě. Jako jediná rasa na světě jsou schopni ovládat kouzla všech znamení zvěrokruhu. Základní schopnosti jsou také vyjímečný zrak, sluch, čich, schopnost šplhání a plavání. Jejich hbitost a umění ovládat luk a katanu nesmí být opomenuta, v souboji jeden na jednoho jsou to smrtoností oponenti.
Jejich velmi cenná a silná schopnost je schopnost přeměny v levharta. Díky tomu jsou často Fentrinští strážní nezpozorováni. Myslíte že se na vás kouká levhart co odpočívá na větvi? Omyl. Je to Fentrinská strážná.
Další z užitečných schopností je imunita vůči jedům, jak technickým, tak i přírodním.
Velmi zajímavá a je schopnost Gemini: hela hibernate. Oběď padne do hlubokého spánku a může být probuzena pouze mágem. V případě, že kouzelník zemřel, nebo v případě, že kouzelník kouzlo odvolá.
Občas se zdá kouzelná také krása Fentrinek což může být smrtonosná zbraň, když je správně použita….

Nemoci a léčba:
Fentrinové jsou naprosto imunní vůči všem chemickým i přírodním jedům. Většinu nemocí téměř hned vyléčí pomocí různých bylin, takže co se týká nemocí a jedů, těch se Fentrinové bát nemusí.

Chování mezi sebou:
Žijí v pyramidových městech, ve velkých skupinách 200-450 Fentrinů a jsou vysoce inteligentní. Nedají dopustit na zábavu. Jejich města si navzájem pomáhají a mezi Fentriny neexistují vraždy. Když se někdo dostane s někým do křížku, může ho vyzvat na souboj. Poražený musí navždy odejít z města.

Chování k ostatním:
Ostatní tvorové z pralesa jsou jejich odvěkými přáteli. Tvorové kteří však z pralesa nepocházejí nebo jej dokonce ničí, jsou mrtví hned, jak je zpozoruje stráž v podobě levharta.

Chování k lidem:
S lidmi jsou to zapřísáhlí nepřátelé, jelikož lidé kácí jejich lesy. Každý člověk co vejde do pralesa je na místě mrtvý.

Chování k nim:
Jestli chcete do jejich pralesa vstoupit a přežít, musíte být velmi opatrní a jednat takto:
Zbraně držte v ruce a ruce mějte nad hlavou. Nijak nepoškoďte prales ani v něm nic nezabijte. Jak uvidíte prvního Fentrina-levharta, ukloňte se mu a zbraně položte na zem. Klekněte si a když budete mít štěstí, budete s nimi moci žít v jednom z jejich měst jako jeden z nich. A jestli nebudete mít štěstí tak to ani neucítíte.

Můj Názor:
Jsou to úžasní a elegantní tvorové, se smyslem pro dynamiku. Mít je za přátele a žít s nimi je jako žít v nebi. A jejich vděčnost, přátelství a láska nezná meze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama