Květen 2011

Kerberští démoni

4. května 2011 v 12:44 | Akylasia |  Démoni a jiné příšerky
Vzhled:
Kerberští démoni získali svůj název právě od svého vzhledu. V klidném období mají vzhled elegantního člověka. Když však ztratí kontrolu, stane se z nich kerberská bestie. Stavbou těla připomíná Kerberose, trojhlavého pekelného psa. Ovšem narozdíl od něj je minimálně trojnásobně velký. Narozdíl od kerberose má temně černou kůži, na spoustě místech napůl v rozkladu. Na kratším ocase úplně chybí kůže i svalstvo. Oči jsou temně rudé, odráží se v nich rudočerný plamen. Celé tělo je protkáno rudými žhnoucím znaky.

Životní prostředí:
V lidské podobě se pohybují po celém světě. Jsou velmi přizpůsobivý, i když spíše vyhledávají chladnější podnebí. Povětšinou jsou to všichni tuláci a příliš se na jednom místě nezdržují, z obav, že by nad sebou mohli ztratit kontrolu. Jsou schopni přežít i v extrémním prostředí.
Strava:
Jsou zvyklí příliš nejíst, vydrží bez stravy i několik měsíců. Největší zaznamenaná absence je celý dlouhý rok. jinak je jejich organismus schopen strávit všechno možné. V rámci zapadnutí do prostředí se tedy přizpůsobují stravě domorodců. Tuláci se pak živý vším, co naleznou či uloví.

Mláďata a rodinné uspořádání:
Většinou se nedrží příliš pospolu, jsou to povětšinou tuláci, nešťastní ze svého života. Když se setkají, příliš se nezdržují, naopak od sebe především co nejdříve odcházejí. Mají strach z toho, že by v přítomnosti stejného druhu mohli vybuchnout.
Co se potomků týká, nemusí je nutně zplodit s partnerem ze stejného rodu. Ovšem, vlastnosti a schopnosti démonů se přenesou na dítě. To prvně objevuje svůj nepraktický úděl ve věku 5-15 letech, kdy nad sebou poprvé ztrácejí kontrolu v plné míře a mění se na Kerberskou příšeru. Většinou jsou poté vyhnáni nebo sami utíkají. Ve 3/4 případu si démoni sami volí cestu osamnělého poutníka.

Schopnosti:
První ze schopností, kterou by všichni nejradši odhodili, je přeměna v Kerberskou příšeru, v době, kdy se neovládají. Tehdy nevnímají, co dělají či co se kolem nich děje.
Další schopností je ovládání pekelného plamene, plamene různých barev, stravujícího cokoliv mu přijde do cesty. Nikdo jiný, než spojenci pekelných bran tento plamen používat nemohou, neboť se obrátí proti nim a sežehne je do základů.
Další schopností je telepatie, telekineze a levitace.

Nemoci a co je může ohrozit:
Díky jejich ohni v jádru (právě ten v nepříčetnosti aktivuje kerberskou bestii) nemohou onemocnět žádnou nemocí, neboť oheň ji do základů spálí jako vetřelce. Stejně tak i mysl kohokoliv dalšího, kdo by jej chtěl ovládat či mu číst myšlenky. Ohrozit je může ledatak svazovací technika a různé druhy zbraní. Ovšem, pokud se vyléčí, je proti oné zbrani imunní a její ostří již neprojde kůží.

Chování k lidem a k jiným rasám:
Velmi rádi pozorují své okolí. Vyhýbají se místům, kde není klid, proto mají opravdu vždy, co sledovat. Komukoliv živému se však vyhýbají, ze strachu, že by mohli ztratit nad sebou kontrolu a zabít jej. Couvají proto od každého, kdo se k nim přiblíží, skrývají se a utíkají. Když jsou přeci jen postaveni před někoho, komu nestačili utéct, působí zakřiknutě, bojácně, klepe se strachem a snaží se najít únikovou cestu. Snaží se vyhnout veškerým útokům i ukázkám svých schopností. Když je musí použít, okamžitě utíká.

Chování k nim:
Je lepší, nechat jim prostor a klid. Když za někým z nich jdete cílevědomě, dejte jim brzy vědět, za jakým účelem tak jednáte. Nechte jim únikové cesty, stůjte v bezpečné vzdálenosti a ujistěte je, že umíte teleport a jste schopni utéci. Teprve poté s vámi bude hovořit. Čím častěji se budete scházet, hovořit a vytvářet další a další pojistky, tím větší máte šanci, dostat se k nim blíž.

Můj názor:
Litují svého údělu a snaží se jej skrýt a najít způsob, jak se ho zbavit. Jsou nešťastní a skrývají se. Je to škoda, mohli by být elegantní, laskaví a milí.