Lorenský démon

7. listopadu 2010 v 12:29 | Akylasia |  Démoni a jiné příšerky

Hrozivý, strašlivý, ve své nenávisti nelítostní.


Vzhled:
Tito démoni mají vzhled povětšinou od "svého zvířete". To je spojené s rituálem po narození (viz. Mláďata a rodinné uspořádání). Většinou jsou to tedy lidé smíšené se zvířety, proto jsou vzhledy různorodé, stejně tak i velikosti. Pro představu uvedeme pár příkladů, přesněji vlka, kočku a ptáka:
Vlčí: Stavbou těla připomíná povětšinou člověka, s mírně delšíma rukama. Nohy připomínají spíše vlkodlaka, dlouhé stehno, dlouhé lýtko a dlouhé chodidlo, přičemž kráčí po delších prstech, dlouhé drápy. Jsou opatřeni ocasem a delším čumákem s ušima skrytýma v husté hřívě vlasů.
Kočičí: Stavbou těla spíše člověk, s nohama členěnýma jako kočka. Mají elegantní chůzy, tělo pokryté jemnou, krátkou, srstí s různorodou kresbou, dlouhé drápy. Tvář j mírně "zdeformovaná" kočičím čumákem a roztomilýma ušima.
Ptačí: Lidská stavba těla, orlí nos, ostré oči (povětšinou stejné, jako jejich ptačí druh), ostré zašpičatělé drápy. Tělo občas pokryté peřím, ruce opatřené delšími perutěmi, stejně tak rostou perutě z oblasti kříže.
Životní prostředí:
Pokud zrovna nejsou na lovu, zdržují se v jakýchkoliv hlubokých lesích, jeskyních, vykotlaných stromech, opuštěných domech a jiných místech, kde je nemohou zahlédnout lidé. Jinak si své prostřdí vybírají podle svého zvířecího druhu.
Strava:
Jsou to výhradní masožravci, jejich metabolismus není schopen pozřít nic jiného (ani byliny). Stejně tak i tekutiny mohou požít výhradně jen čerstvou krev. Největší specialitou jsou pro ně lidé, jsou však schopni přežít i na zvířatech. Přítomnost těchto démonů poznáte povětšinou podle do čista ohlodaných kostí, v jejichž hrudním koši zůstaly veškeré vnitřnosti. Ty totiž nemají rádi a sežerou je pouze tehdy, kdy mají opravdu veliký hlad. V době hladu, kdy není žádné zvíře či člověk po ruce, sahájí i ke kanibalismu. Silnější přežije...
Mláďata a rodinné uspořádání:
Démoni se sdružují ve skupinách, podle svého zvířecího druhu. Většinou je vede nejostřílenější jedinec, kterého nedokáže nikdo porazit. Ten má výhradní právo na jakékoliv jídlo. Až když je najeden, můžou se najíst ostatní. Pokud je kořist malá, jsou většinou o hladu, nebo se mezi sebou poperou a sežerou nejslabšího jedince.
Páření má dovolenou pouze vůdčí jedinec, který víceméně znásilňuje ženy svého rodu, ale i lidské ženy, kdy se mu zachce. Lidské ženy tedy pro ně nejsou potravou, dokud neporodí potomka. POkud se však vůdci líbí, je její život ušetřen, dokud je v jeho přízni a dokud je plodná.
Mladí se rodí živý, jako normální děti. Po narození se dítě odnese na jaksi pomyslný oltář. Zde je zabito zvíře rodu a jeho krev nalijí dítěti do úst. Poté dítěti rozříznou bříško a do něj vloží srdce zvířete. Poté ohněm ránu spálí. Po tomto procesu se dítě zabalí do teplé dečky a ponechá se na oltáři. Krmí se pouze krví ze zabitých zvířat rodu. Pokud dítě přežije přesně měsíc "cizí předmět v těle", stává se z něj démon a ono mrtvé srdce se rozpadá. Pokud dítě nepřežije je sežráno.
Děti mají tvrdou výchovu a již od chvíle, kdy začne chodit, je bráno na lov. Mají přednostní právo jíst po boku vůdce, pokud mu však seberou něco jeho, je tvrdě potrestáno ranou bičem.
Děti žijí celý svůj život v této tlupě. Mají zákaz tlupu opustit a pokud se o to jen pokusí, jsou zaživa sežráni.
Schopnosti:
Přirozeně ovládají plamen, aby mohli praktikovat svůj rituál po narození. Plamen však ovládají jen pro tyto účely. Avšak, když se rozběsní, samovznítí se. Když se uklidní, mají po těle ošklivé popáleniny, které však nejpozději do měsíce mizí.
Další schopností je přežívání až neuvěřitelných podmínek. Jsou nehluční, umí se pohybovat po celém svém prostředí a využívat každé drobnosti, která se jim dostane do cesty. Jsou hbití a rychlí.
Víceméně se mezi jejich schopnosti dá zařadit i Berserk, tedy nízké sebeovládání, kdy když se přestanou ovládat, rozzuří se, vylítnou proti čemukoliv, nehledě na zranění či na koho útočí. Většinou právě v tomto stavu zapálí plamenem sami sebe.
Nemoci a co je může ohrozit:
Díky své žravosti pouze syrového masa a povětšinou lidí, mohou od lidí chytit jakoukoliv nemoc, kterou trpí (pokud se nejdná o rakovinu orgánů, které nežerou). Je to však jedinný případ, kdy mohou onemocnět. Na životě je může ohrozit změna stravy, tedy tepelně zpracované maso, byliny, apod... Mimo jiné i útoky magickými zbraněmi.
Chování k lidem a jiným rasám:
Kdokoliv, koho potkají, je pro ně potravou. Stávají se z nich neúprosní lovci, ať mají hlad či ne. Je jim jedno, jestli proti nim stojí jednorožec či jiný démon nebo stejný démon jiného druhu. Narušil jejich území a stává se tím jejich kořiští. Neustanou, dokud vás neuloví a nesežerou (aspoň část)
Chování k nim:
Výrazné doporučení se k nim nepřibližovat. Nikdy je nemůžete ovládnout nebo se s nimi spřátelit (pokud nenarazíte na přeživšího jedince, kterému se povedlo utéct, pokud je ale hladový, pravděpodobně vás napadne).
Můj názor:
Neznám žádného, který by se kdy hodlal spřátelit. Jejich závislost na syrovém mase vždy zvítězí, i kdyby měli přátele. Je to krutá a divoká rasa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama