Lotreonský dračí jednorožec

22. října 2010 v 9:53 | Akylasia |  Jednorožci

Hrozivý ve svém prostředí, něžní ve svém chování, ztraceni v samotě a neporozumění, sami, toužící po přátelství.

Vzhled:
Stavba těla je něco mezi drakem a jednorožecem. Právě proto se řadí k dračím jednorožcům.
Tělo samotné i s nohama patří spíše k části jednorožce, stejně tak i krk, i když mírně klenutější, a hlava opatřená delším rohem. Z dračí části pak především vlastní dlouhý bičovitý ocas a křídla. Toť ke všeobecnému popisu.
Jednotlivci tohoto druhu se mohou lišit v několika bodech tělesné stavby. Ač je nejrozšířenější stavba těla výše popsaná, mohou se objevovat jednotlivci, kteří mají tělo špíše dračí či mnohem více klenutější, dračí, krk.
Žádný z členů této rasy nevlastní pernatá křídla, koňské ohony a hřívy. Bylo by to nepraktické pro prostředí, ve kterém žijí.
Mimo to se jednotlivci liší v detailech. Někteří mají roh menších rozměrů, spíše zakrnělé. Ti jsou pak schopni mnohem méně využívat magii předků (Terenských jednorožců). Dalším detailem jsou například ostny po celé délce páteře, ostny, plamen nebo sekera na konci ocasu a jiné.
Co se barev týká, nachází se pouze ve dvou možných variantách. Rudé tělo s černými kopyty a rohem nebo čistě černí jedinci. Barva očí se pohybuje v rozmezí rudá, černá, bílá.
Životní prostředí:
Tito jednorožci žijí od dávných věků stále na stejném místě. Jsou to oblasti sopek či míst, kde se nachází lávová jezera či rozpukaná země, kde hrozí pád do podzemní lávové řeky. Právě z tohoto důvodu jsou stavěni čistě z odolné kůže, bez přístupu hřív, ocasů a pernatých křídel. Jejich prapůvodní místo života není známo, naleznout se však dají pouze na těchto místech, neboť jinde nemohou žít.
Strava:
Stravou pro tyto jednorožce, ač to zní zvláště, je láva. Dokáží ji spotřebovat obrovské množství, ale také mohou žít delší dobu bez jejího požití. Zajišťuje jim jak přísun živin, tak i tekutin. Jiné "potraviny" nejsou schopni pozřít, případně to pro ně má katastrofální účinky.
Mláďata:
Tito tvorové jsou spíše samotářští. Samci jsou řazeni k "surovým milencům". Jak samice, tak samci jsou neustálými putovníky po nepříznivém okolí. Když však samec zblýskne samici, okamžitě se na ni vrhne a velmi surovým způsobem ji vlastně znásilní. Poté uspokojen vlastním činem odchází.
Samice se často z tohoto počátku březosti vzpamatovává tak týden a leží na stejném místě. Teprve poté vykročí zas na svou cestu. Březí jsou rok a půl, poté porodí živého potomka, jenž vzhledem připomíná kopii dospělého jedince. Už od narození se vrhá po lávové svačince, proto samice v době březosti obchází pouze v blízkosti lávových zřídel.
Mládě matku doprovází na jejích cestách celé dva roky. Samečci jsou po roce a půl náruživými milenci, jako jejich otcové a matka se jim stěží brání, neboť již v tak útlém věku jsou plně silnými. Příroda však zajistila, aby se rodinné geny nerozšiřovalo a tělo matky spálí veškeré znaky synovi lásky. Po dvou letech ji opouští, jak možný syn, tak i dcera, neboť poznají touhu po samotě. Když se ji však nabaží, je již pozdě hledat matčinu lásku.
Schopnosti:
Jejich tělo je tvořeno neuvěřitelně silnou kůží a odolnými orgány, které jsou přizpůsebené odolávat vysokým teplotám a ničivému vlivu lávy. Díky tomu jsou však odolní i vůči jakémukoliv ohni či ohnivé magii.
mimo to jsou to výteční letci, své letecké schopnosti však užívají pouze pro přelety obrovských lávových jezer. Jsou nejen rychlí a hbití letci, ale především vytrvalci.
V jejich magickém repertoáru se nachází ohnivý dech po dračích předcích a ovládání široké škály ohnivé magie. Od jednorožců pak zdědili žárovou magii, která spočívá v energetických tocích vysílaných z rohů proti nepříteli. Tato energie není ohněm, přesto po ní na těle zůstávají spáleniny. Kromě těla se však projevují i v auře, narušují ji a tím i člověka. Většinou takto útočí na místa, kde se skrývají magické chuchvalce, které tím ničí s bláhovou nadějí na ochranu svou i cizí.
Nemoci a léčení, ohrožení na životě:
Je snad bláhové si myslet, že mohou onemocnět, ale přesto tomu tak je. Především rychle podléhají, když nemají v dosahu lávovou potravu a příliš horké prostředí. Chřadnou, jejich kůže světlá, orgány se stahují a schnou. Pokud je v takové prostředí příliš dlouho, umírá, vlastně na vyschnutí krve. Proto se nesmějí vzdalovat z oblastí, ve kterých žijí. Veškeré ostatní nemoci spaluje jejich horkokrevné tělo.
Kromě nepříznivého prostředí jim může ublížit ledová magie a zbraně na její bázy. Proti jiným čepelím je chrání jejich původ (drak a jednorožec)
Chování:
Jsou to tvorové, kteří touží po společnosti. Bohužel, díky prostředí se jim ji příliš nedostává. V jejich okolí se nachází pouze tvorové na stejné či lávové bázy a ti příliš přátelští nebývají. Staly se z nich proto nešťastní samotáři.
Když se jim však naskytne příležitost a objeví se zde tvor odstíněný proti vedru, rádi si pohovoří. Ovšem pouze nabídka odchodu je rozesmutní a oni rychle odcházejí pryč od tak pozitivního tvora, který jim svou nabídkou spíše ublížil. Nevěří v možnost, že by mohli žít jinde, že vůbec existuje nějaká možnost, jak to zařídit.
Lidé jsou pro ně lovci, kteří se snaží získat jejich rohy, kůži nebo je samotné do potulných bestiářů. Nemají je v lásce, dokud neukáží, že jsou jiní. Jsou pak velice opatrní a nejistí, ale i vy je pak můžete získat za přítele.
Chování k nim:
Aby jste si je získali, musíte dokázat, že jdete v míru. Je jedno, jakým způsobem, ale hlavně buďte upřímní. Jsou to nešťastní tvorové, kteří tak budou působit po celou dobu, kdy s ním budete hovořit. Ale hovoří rád, rád i naslouchá, proto je dobrým přítelem pro upovídané typy.
Můj názor:
Jak jsou nádherní a elegantní, jsou příliš nešťastní. Vyvolávají lítost nad svým osudem, ale sami lítost neradi vidí. Rádi mají společnost, rádi mají přátele. Touží po nich, ovšem často se jich nedočkají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama