Národ Elderanský

27. srpna 2010 v 15:26 | Akylasia |  Národy

Pochopení, vlídnost, vstřícnost, čest, lid... To jsou zájmu králů tohoto národ... Národa, jenž vyniká stejnými vlastnostmi.


Vzhled:
Postavou jsou to obyčejní lidé lišící se mohutností, velikostí a houževnatostí, každý je jiný. Přesto mají několik bodů, které mají společných a některých, které se odlišují, pouze podle nich samotných.
Jsou to lidé žijící na polích a pláních, proto mají snědou pleť. Nachází se však mezi nimi i tací, kteří jsou považovány za albíny. Mají pleť světlou a nejsou schopni se opálit ani při každodení práci na slunci.
Barevnost vlasů se pohybuje ve světlých odstínech vybarvených od slunce. Většinou se pohybuje ve světle hnědé, blonďaté, zlatavé. U albínů se nachází čistě bílé vlasy. Ženy mívají vlasy dlouhé, splétané do copů či volně vystavené slunečním paprskům. Muži mají převážně krátké vlasy, připravené pro případné boje, ač jim nehrozí. Najdou se i tací, kteří mají vlasy dlouhé.
Barevnost očí je taktéž různorodá. Nachází se zde převážně čokoládově hnědé či sytě zelené. U albínů se objevují vybledlé modré oči, sytě jantarové nebo nepříjemně bílé.
Co se oblečení týká, liší se podle postavení. To si samozřejmě každý může vybrat, podle toho, k jakému učiteli půjde či jak začne sám pracovat.
Dělnická třída: Většinou nosí obyčejné kalhoty a košile, v zimě či dešti oživené nepromokavým dlouhým pláštěm. Nosí vyšší kožené boty.
Obchodní třída: Nosí kalhoty, po boku zdobené výšivkou a košili, jenž má podobnou výšivku na rukávech. V teplém období nosí lehký plášť se znakem výrobku, s nímž obchodují, v zimě či dešti dlouhý nepromokavý plášť, taktéž se znakem. Každý má jeden prsten, taktéž se znakem obchodujícího zboží (mohou mít víc). Na oblečení se objevuje primární produkt. Nosí vysoké boty na cestách či lehké a nízké boty ve městě.
Učitelé: Oblékají se do splívavého roucha, pod nímž mají kalhoty a košili. Nosí dlouhý plášť bez ozdob. Často se mezi nimi objevují i mágové, jež se řadí k učitelské třídě. Nosí středně vysoké, pevné boty. Součástí oblečení je kapsa, ve které nosí potřebné předměty.
Vojáci: v době volna nosí jednoduché kalhoty a košili, na jejíchž zádech je vyšit znak královské rodiny. Stejný znak se nachází na všech pláštích. Nosí vysoké pevné boty.
Úředníci: Nosí oblečení zdobené výšivkami, často se opakuje královský erb. Nosí zdobené boty, nevhodné pro dlouhodobější pohyb. Součástí oblečení je kapsa, ve které nosí potřebné předměty.
Služební: Nosí většinou lehké a pohodlné uniformy skládané u mužů z černých kalhot a bílé košile, obojí opatřené nenápadnou značkou královského rodu. U žen se objevují šaty ke kolenům z černé barvy s bílou zástěrou, taktéž s královskou značkou. Kočí a kuchaři mají oblečení, které si může jednotlivec sám určit, ovšem opatřit erbem.
Živnotsníci (hospodský, majitel cechu, aj.): Většinou si obstarávají oblečení vhodné pro danou práci, je odlišné, na oblečení se vyskytuje znak hospody či jiného zařízení nebo cechu. Nosí pohodlnou pevnou obuv vhodnou na cesty.
Královská rodina: Nepovyšují se příliš nad ostatní lid, proto často chodí v kalhotech, košili a plášti. Nejčastěji užívají nevýrazných barev. Oblečení je spestřené vysokýma botama vhodnýma pro nošení na dlouhé cesty. Král je opásán opaskem s rodinným mečem Livienem (dokud se neztratí). Od té doby chodí s obyčejným, zdobenějším mečem. Po útocích je tento rod zařazen mezi minulé, vymřelé. Zachoval se jedinný obrázek, prince, jenž zmizel spolu s mečem:


Životní prostředí:
Tento národ žil na planinách, které tvoří hluboké koryto v klínu pohoří. Je dosti prostorné na dlouhé planiny, na kterých vytvořili rozlehlá pole. Menší hrad byl postaven pod převysem jedné z hor. Pod hrádkem se pak vystavělo obrovské město s prostornými ulicemi. Lidé sami dozírali na čistotu a pořádek v ulicích a udržuli tak spokojené celé město. Toto město bylo srovnáno se zemí po druhém útoku. Nyní jsou již trosky zarostlé travou a po polích není ani stopy.

Strava:
Byli typickými všežravci. stravu si zajišťovali sami pomocí polí, kde pěstovali obilí, kukuřici a jiné plodiny. dále tu byli sady ovocných stromů. Další ovoce si pak nechali dovážet z dalekých zemí. Obchodovali pomocí výměnného obchodu, ideálního pro obě strany.
Byli zde pekárny, mlýn, hospody a prodejny s ovocem.
Co se masa týče, byl zde hojný průmysl s hovězím a vepřovým dobytkem, dále pak ovce a horské i "luční" kozy. Byli zde prostorné výběhy pro slepice a rozlehlé králikárny. Díky polím byl dostatek i opeřenců, mimo holubů, které se zde chovali.

Rodina a zázemí:
Jednotlivé rodiny mohli žít v prostorných domech, které zde architekti stavěli. Blíže k hradu se nacházeli prostornější domy, blíže k polím a lukám méně prostorné. Přesto měli dostatek prostoru kolem sebe, aby mohli přistavovat a rozšiřovat své domky a statky.
Královská rodina zařizovala pravidelné rozdávání lístků, na které rodina mohla ve městě nakupovat či je šetřit. Lístky se stahovali na jakékoliv zboží ve městě. Přesto zde převládal výměnný obchod, neboť každý měl nějaké políčko či něčeho více.

Schopnosti:
Byli zde jedinci, kteří měli větší cit pro magii. Ti se pak předávali mágům v účení. Co se schopností specifických týče, žádné se neobjevili nebo o nich nejsou záznamy. Magické schopnosti se lišili podle učitele a vnímání žáka.

Nemoci, léčení, ohrožení:
V celém městě se podle záznamů nacházel jedinný lékař. Ten léčil za pomoci magie. Samozřejmě se k němu dávali děti do učení, mnohdy z toho ale nic nebylo. Lidé mohli onemocnět jakýmkoliv způsobem, jako každý jiný člověk v mírném pásmu.
Problémy byli, pokud se objevil mor. Tehdy se žádali o pomoc i další lékaři ze světa.
Ohrožení pro lid nastalo ve dvou válkách:
První nastala podle záznamů 13. dne měsíce Blahobytu roku 1385. Z nebe se snesli páchnoucí draci, z jejichž těl odpadávali kusy masa. Útočili plamenem z hlubin těl, drápama, ocasem a vlastním tělem, kdy zasedli lid. V čele na obřím drakovi seděl muž, jenž se zdržel jen do doby, kdy proti němu vyběhl král. Byl však bez meče, neboť ten si odnesl jeho syn. Když proti němu král nevytáhl s mečem, odtáhl s celou armádou. Pravděpodobně objevil syna i s mečem, neboť ten se již nikdy neukázal. Několik dní po odletu zachvátil zemi mor.
Druhá válka se odehrála ve stejný den, roku 873 patnáctého tisíciletí. Tehdy se objevili stejní draci a kompletně spustošili celou zemi.

chování:
Král se ke svým poddaným choval jako k ovečkám, které musí vlídně chránit. Královská rodina nedbala pohodlí a starala se, aby byl lid spokojený, měl dostatek jídla, potravin i práce. To se mu dařilo. Tento úřad se stejnými vlastnostmi byl učen i potomkům. Nikdy se tak nestalo, že by vláda byla jakkoliv špatná. Říkalo se, že potomek je sledován otcem a pokud udělá chybu, otec se vrátí a úřad mu odebere.
Lid byl spokojený a dokázal řešit spoustu potíží sám. Královskou rodinu uctíval a miloval.
Veškerý národ byl vstřícný k jakýmkoliv poutníkům i tvorům. Jakmile se tvor ukázal inteligentnějším, než jejich obyčejný chov, dostávalo se jim stejných poct, jako lidem. Proto také byli často hostince upraavené pro různorodou škálu cestovatelů.
Tento národ prospíval v trhu především díky vynikajícím koním laskavé povahy a výtečných vlastnostní. Byli to rychlí běžci a dokonalý skokani. specifickým odvětvím se pak těšili i koně váleční a cestovatelští. Každý z nich měl specifickou výchovu, stravu a vlastnosti.
Byli to lidé přímý a rádi měli přímost i od návštěvníků. Říká se, že někteří přežili poslední válku a skrývají se. Pravda se ale s jistotou zjistit nedá a pravděpodobně již budou jiní.

Můj názor:
Tento národ si nezasloužil svůj skon. Byl dokonalým důkazem, jak si lidé mohou důvěřovat a v míru spolu žít. Bohužel, osud pro něj byl jiný.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama