Únor 2010

Legenda o Entriim

19. února 2010 v 17:42 | Akylasia |  Příběhy
Smrt Mrtvého


"Víš Quuine´te, ty my tu magickou formuli řekneš ať chceš nebo ne" tvor před Quuine´tem se odmlčel. Měl podobu třicetiletého dobře opáleného muže. Měl červené oči a špičaté zuby, vlasy barvy uhlí asi po ramena. To vše byla však iluze. A Quuine´t jí prohllídnul, byl přece ostřílený arcimág v Enklávě. On viděl seschlé tělo z něhož opadávaly zbytky masa a kůže. Voděl plešatou hlavu bez dolní čelisti. Jediné, co bylo stejné, byly ty oči. Stejně rudé, stejně plné nenávisti a hněvu. Jenže Quuine´t za chvilku poznal, že i toto byla iluze, ale tou již projít nedokázal. Měl před sebou mocného renegáta, vládce Death Hold, necromancera, který dokázal, aby i prach z kostí některého dávného válečníka povstal, seskupil se a bojoval. Nebyl ale dost mocný na to aby proniknul Bariérou Enklávy.
Říše nemrtvích byla dříve utlačována elfy, lidmy i čaroději. Pak se oběvil Entri, zabil svého bratra, zabil své rodiče. To vše bylo před 52 lety. Dostal na vrchol, ovládnul Death Hold i říši nemrtvích. Pod jeho velením povstaly armády mrtvých a v bitvě, která měla nemrtvé definitivně zničit, ukázaly že smrt je síla. V bitvě u Černé řeky přemohly armády lidí z Cyredliru, kteří přišly ze západu. Rozprášily komanda elfů z Able-ganu, zmasakrovaly mágy z Enklávy, kteří je utlačovaly ze severu. A zvítězily nad pluky lidí z jihu.
Nyní již říše lidí, elfů ani jižanů neexistovaly, vše zachvátila smrt. Poslední co stálo v cestě nemrtvím byla Enkláva čarodějů v severních zemích. Enkláva vyslala své nejlepší čaroděje do bitvy u Gnolího dolu. Vedl je Quuine´t. Nekromanceři a černokněžníci na ně vrhaly zapovězená temná zaklínadla a k tomu jich bylo víc. Quuine´t se včas vzdal a zachránil život aspoň několika desítkám svých mužů. Věděly že nemůžou vyhrát, do této bitvy šly tudíž jen dobrovolníci. Teď byly v zajetí Entriho statisícové armády. Ale bitva splnila účel. Potřebovaly ztenčit počet Entriho temných mágů na tolik, aby nedokázaly prorazit magickou bariérou Enklávy chránící palác. Entri teď potřeboval znát heslo. Magickou formuli, kterou by zneškodnil bariéru. Quuine´t věděl, že to nesmí prozradit, byl by to konec života na zemi.
"Neboj nebudu tě mučit, myslím že tohle bude horší. Swifte přiveď naše zajatce!"netrvalo to dlouho. Přišel přízrak v černém plášti. Neměl opravdové tělo, jen tan plášť s rukávy a kápí, která byla v pozici, jako by si ji někdo nasadil na hlavu. Meč za opaskem který byl kolem pláště. Přivedl pět nezraněných mágů. Vzpouzely se a pokoušely se utéct. Swift byl rychlejší.
"Můžeš je pustit" Pokusily se utéct, když je Swift pustil. Entri jen luskl prsty a najednou se zastavily a rozpažily ruce. Rychle hýbaly hlavou třásly se křičely a pokoušely se znovu získal kontrolu nad svým tělem. Nedařilo se. Entri přišel k jednomu z nich, vytáhl dýku a podélně rozřídnul paže jednoho z čarodéjů do asi dvoupalcové hloubky. Křičel zmítal se. Byl to hrozivý křik. Quuine´t nikdy nic hroznějšího neviděl. Krev stříkala do dálky několika loktů. Za chvíly už bylo krví pokryté vše. Swiftův černý plášť byl na místech rudý, Entriho hábit také a Quuine´t už to nemohl dál snášet. Entri chytil křičícího mága kolem krku, ale neškrtil ho jen ho jemně chytil. "Nechte už toho nechte toho!Entri do nejdelší smrti tě proklínám, proklínám tě!"
"Žádný heslo, další krev. Ale můžu ti slíbit že jeho agónie bude dlouhá a pro mě a Swifta na pohled příjemná."
"Ty snad nemáš srdce, nestačí ti vymítit život, zabít veškeré příbuzné a krutě zabíjet, ty se ještě musíš vyžívat v tomhle ty parchante"
"No tak, no tak, s tim srdcem se můžeš přesvětčit že ho nemám kdyby se ti podařilo dostat mě na pitevní stůl.Zároveň co tady krvácí a špiní mi hábit mu do těla dodávam Etriinium Aetherum-Esenci života takže tady klidně může trpět v agónii i tři dny v kuse"
nelidsky se usmál.
Po chvilce křičení se k nim přibelhal jeden z ghúlích sluhů a oznámil Entrimu chraptivou řečí že Renthil pro něj má něco důležitého, že prý čeká ve stanu. Entrii přikývnul stáhnul ruku z krku čaroděje a napřáhl k němu druhou zatnutou v pěst. Tu následovně prudce roztáhl. Muž padl v tu ránu mrtvý k zemi. Entrii odešel směrem k velkému velitelskému stanu.
Swift udělal jen pár kroků k mrtvému a promluvil k němu.
"Když ti najednou vypoví nervovej systém i s mozkem tak máš alespoň to štěstí že už ani necítíš jak sebou sekneš vo zem co??" pak se jen usmál a odešel za černokněžníkem.
"Pane."Renthil už čekal ve stanu. Jak přišel do stanu Entrii, pokleknul. Entrii se posadil na svoje ze spousty kostí vyrobené křeslo, chvilku za ním přišel i Swift, který stál u vchodu a nevraživě koukal na Renthila. Oba dva byly Entrimu sentimentálně oddaní a neustále mezi sebou soupeřily, kdo se zrovna Entrimu hodí víc.
Renthil byl urostlý, přes dva yardy vysoký svalnatý muž. měl na sobě hrozivě těžkou stříbrnou zbroj, která byla celá pokrytá runami a reliéfy lebek. Měl také široký černý plášť s kápí, který mu stínil celý obličej až k ústům. U pasu měl meč, trpasličí majstrštyk. Mistrovská práce kovářů z Able-ganu. Vytvořili dvanáct mečů, dvanáct mečů se silou a jménem. Jménem v Teafenském téměr zapomenutém jazyce. Tenhle meč byl Ellendar-Světlo. Ten kdo ho nosil mohl najít světlo a spásu i když by byla jeho duše černá a zatracená.J aká ironie že ho nosil jeden ze tří nejzkaženějších tvorů co kdy chodil po tomhle kontinentu.
"Dobře Renthile povstaň co chceš??"
"No víte pane i když máme moc málo mužů abychom bariéru prolomily a vy ste mi dal ještě míň abych zkusil jestli by to jakkoliv prolomit nešlo."
"Jo to sem udělal takže co se stalo, nepovedlo se ti to ?"
" No právě že pane. Myslím že povedlo. Prolomily sme bariéru…"


Deviantart opět mezi námi

19. února 2010 v 16:26 | Akylasia |  Systémové

Opět se mezi námi ukazují umelci z portálu http://deviantart.com
Patří mezi ně:
Polská dívka len-yan
Dívka z Thajska vic-mon
Američanka messa
Další je zeiva
Australanka Cryslara, která má svou speciální složku pojmenovanou stejně
A konečně kluk ze spojených států, Wen-M
Thajský mladík/slečna

V dohledné době se plánují další příbytky z této stránky, od různých uživatelů. Těšte se na ně a sledujte dál galerii.