Luiberské laně

27. ledna 2009 v 15:50 | Akylasia |  Tvorové

Jako hvězdy na zem spadlé, takové jsou hvězdné laně. Laně rodu luiberského, pohledu a srdce laskavého. Třpyt jejich těla není jediný, kterýž to člověka okouzlí. neviděni, neslyšeni, přesto kráčí mezi všemi.


Vzhled: Mají velké černé oči, hluboké a něžné, jejich srst je o maličko delší, než u laní, které potkáte tady u nás a leskne se jako stříbro. Koloušci jsou čistě černý. Ale jelen? Jeho paroží září, jako hvězdy na obloze. Jeho oči jsou černé, ale i ony jako by něčím vyzařovali. Jeho srst je stříbrná, ale protkaná černými chloupky. Hruď má temně černou, ale místy září bod různých barev, vypadá to, jako by měl na hrudi jednu velkou galaxii.

Místo: Luiberské laně milují rozlehlé pláně, kde mají přehled okolí a kde si užívají třpytu hvězd. Avšak rádi mají poblíž hluboké lesy, kde se i jejich les skryje. Poblíž jejich teritoria se vždy nachází pramen a jezero. Sdružují se ve velkých skupinách, protože mnoho takových míst není. O to ve, že dávají přednost speciálnímu druhu trávy, která je přes den šedá, ale za noci se třpytí, jako stříbro.

Strava: Jako každá laň, i luiberské laně jsou býložravci. Většinu času tráví pastvou jemné, stříbřité trávy. Milují čerstvou vodu a mimo trávy si rádi pochutnají na lístcích vrby nebo břízy. Specialitkou pro jejich chutě jsou však drobné kvítky, jejichž květ má temně rudou barvu, avšak střed květiny se třpytí stříbrně. Lístky jsou temně zelené. Tato květina jim napomáhá ke správnému probarvení srsti a správnému zažívání.

Mláďata: Jedna laň mívá obvykle jednoho nebo dva koloušky v jednom vrhu. Koloušci se na nohy postaví okamžitě po narození a následují matku na každém kroku. Matka je učí společnému životu ve stádu a správnému chování, stejně tak čemu se mají ve svém jídelníčku vyhnout a naopak. Hlavním předmětem jejich učení je zvládání jejich speciálních schopností. Mláďata pak většinou zůstávají ve stádu, málokdy odchází. Ovšem v případě mladých jelenů je to složitější. Pokud se nebudou k vůdčímu samci patřičně chovat, budou vykázáni. Popřípadě se mohou pokusit sesadit jej, pokud se to nepovede, bývají taktéž vykázáni. Pokud ovšem nedokáží samci svou podřízenost.

Schopnosti: Jejich moc se točí, jako jejich rod, kolem magie hvězd. Využívají jejich sílu, jejich světlo a záři. Mohou je rozzářit na denní obloze, pokud chtějí varovat nebo někomu ukázat cestu. Jejich moc a schopnosti se nedají přímo popsat, neboť každý jedinec vládne jiným schopnostem, přizpůsobených jemu samotnému.

Nemoci, léčení: Na první pohled se zdá, že je nesklátí žádné nemoci. To však neplatí. Jejich strava je pro ně velmi důležitá, jinak jejich organismus upadá a je náchylný na veškeré nemoci, byť i slabou infekci. Díky své stravě si udržují pevné zdraví a tělo si dokáže se vším poradit, aniž by jste to na laních poznali.

Ohrožení: Jejich ohrožením je nedostate potravy. Specifické rostliny potřebují specifické prostředí a toho začíná být velký nedostatek. Laně se tak dostávají mezi ohrožené, neboť větší množství na jednom sežere mnoho rostlin, které nestíhají dorůstat. Tím začínají hladovět. Na tomto má svůj podíl i člověk, který za noci poblázněn září po tunech odváží trávu i květiny. Ráno je pak zahazuje.

Chování mezi sebou: Jsou jako velká rodina, jejíž hlavou je vůdčí jelen. Ten má nejvyšší pravomoce, avšak spíše hlídá stádo, než by se jinak vzrušoval. Nerad se vzdává této pozice, ale silnějším ustoupí, prokáže podřazenost a dále pobývá ve stádu.

Chování k lidem: Jsou to velice plachá stvoření a drží se před lidmy spíše ve skrytu hlubokých lesů. Z lidí mají strach, neboť ví, jakou váhu mají oni na jejich hladovění.

Chování k nim: Trvá velice dlouho, než si získáte důvěru těchto tvorů. Musíte prokázat snahu na jejich záchranu, zalíbení a samozřejmě patřičnou úctu. Docházejte k jejich blízkosti často. Časem si na vás zvyknou a poté se s vámi i spřátelí. Ale běda vám, pokud tak činíte se špatnými úmysly,

Můj názor: Jsou to asní tvorové, kteří si zaslouží úctu a život. Milují třpytivé dárečky a rádi mají pozornost, když ji získají. Mají svou ladnost, jsou laskaví a přítulní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama