Hiragana

31. ledna 2009 v 14:30 | Akylasia |  Zbraně

Jako slunce spadlé na zemi s hvězdným třpytem spolčený, jako záře s temnotou ruku v ruce kráčející, jako démon s andělem s klidem při sobě stojící. Naprosto vylučující se situace spolčené v jedné jediné čepeli.


Vzhled zbraně: Na první pohled se vůbec neví, zda je to magický meč nebo ne. Jílec je krásně zdobený, připomíná břečťan, který se motá do stran, zakončené spirálou a nahoru, též zakončené spirálou. jsou to tlusté stonky, na kterých jsou vystouplé vzory břečťanových listů. Ve středu jílce sídlí krásný zaoblený a zářivě zelený smaragd. Čepel pak vypadá jako z lesklého kovu, dlouhá a zužující se do špičky.Na čepeli, těsně pod jílcem, je zlatými runami sepsán jakýsi text v neznámém jazyce.
Když však meč najde někoho, kdo je pro něj ten pravý, při každém tasení se změní. Jílec je zářivě zlatý, na němž jsou čirým stříbrem vykreslené břečťanové lístky. Při každém doteku a pohybu smaragd jasně září. Čepel pak vypadá jako živé slunce ve tvaru čepele, ve kterém se míhají stříbrné pruhy. U jílce je sepsán stejný text filovo černou barvou.

Schopnosti: Tento meč nemá známé schopnosti, neboť je to meč zapomenutý. Jeho schopnosti byli zapomenuty spolu s ním. Přesto se v legendách říká, že meč reaguje jako slunce a nepřítele ochromý obrovským množstvím světla. není to meč, co by zabíjel, jeho potenciál je spíše obranný. Když však musí, i on umí vzít život. V jedné pověsti se říká, že když majitel bodl démona, meč vpustil do jeho těla neuvěřitelné množství síly, světla a naděje. Démon v jednu chvíli získal mnohem víc síly, ale i na něj ji bylo příliš mnoho a démona zabilo to, co měl v sobě. Síla, nenávist, která se prala s nadějí a světlo bojující s tmou. Také v ní zmíněno, že smaragd reaguje na nebezpečí a špatné lidi. Říká se, že zbraň velmi ráda reaguje na muže, kteří mají dobrou mysl. a to proto, že v čepeli se ukrývá dívčí duše.

Vztah meč a majitel: Nikdo neví, kde se právě Hiragana nachází. Ve špatných rukách je to obyčejný meč. Ani ozdoba jílce není tak netypická, spíše nepatrný text by ji mohl prozradit. Přesto, reaguje pouze na dobré srdce a čisté myšlenky. Takovému člověku je Hiragana věrná a chrání ho. Smaragd reaguje na nebezpečí a varuje i před špatnými lidmi.

Obvyklí postroj: Hiragana sídlí v obyčejné pochvě z jemné, tmavě hnědé kůže. U jílce má však vypálený plameny směřující ke špici. Zbytek pochvy je pokryt různě velikými, též vypálenými, hvězdami. Pochva je připevněná na opasku, kde jsou též vypálený různě veliké hvězdy.

Něco z historie: Hiragana je údajně vytvořena posledním mágem nejvyššího stupně, který kdy měl moc ovládat sluneční cykli. Při jedné sluneční erupci tento proud ze slunce vyjal, aby z něj vytvořil meč, s jehož pomocí mohl snadněji slunce ovládat. Zároveň dostal padlou hvězdu, kterou rotavil oním slunečním základem meče a spojil tyto dva prvky dohromady. Do jílce vryl poselství meče, které od jeho smrti nikdo nedokázal rozluštit. Říká se, že v jílci je uchovaná čistá duše jeho dcery.

Duše meče: Tvůrce meče měl dceru, sladkou a milou dívčinu. Tu však zabil jeden démon, který chtěl mágovi ublížit. On však zachytil duši své dcery a vložil ji do meče. Meč pojmenoval po ní, Hiragana. Dívčina byla veselá, ale i moudrá. Věděla, kdo je nebezpečný a zlý podle jeho očí a aury. Také vždy byla vstřícná a milá k dobrým lidem, kterým pomáhala. tyto vlastnosti se vtiskly do meče, proto jej může aktivovat pouze a jen dobrá duše a proto také meč dokáže chránit.

Hiragana a já: Hiragana je podle mě meč vhodný obdivu, neboŤ je v něm velmi mladá duše, přesto tak milá a tak schopná, s velkou inteligencí. Je to zbraň čítající věky. Nechtěla bych takovou zbraň, protože se nepovažuju, abych jí byla hodna. Pokud by se mi dostala do rukou, hledala bych někoho, u koho by mohla s klidem spočinout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akela Taka Akela Taka | E-mail | Web | 12. února 2009 v 22:11 | Reagovat

Máš tady blog plný (!!!) kradených obrázků, včetně mé animace. Prosím, sundej všechny obrázky, na které nemáš výslovné povolení od jejich autora.

Co to tedy vlastně znamená KRÁST OBRÁZKY?

Na většinu obrázků se vztahují autorská práva. Ta vznikají automaticky, když někdo vytvoří nějaké umělecké dílo, od obrázků, textů, až po různé sochy a figurky, zkrátka vše, co by se dalo označit jako tvorba. A nevyjádří-li se autor jinak, pak tento obrázek nesmíš zkopírovat, nijak upravit (spousta lidí třeba vystřihne obrázek a dá přes něj název svého blogu) a pak vystavit na Internetu.

Takový obrázek nesmíš vystavit na Internetu většinou (opět, neřekne-li autor jinak) ani s odkazem na původní zdroj (čili na autorovu stránku nebo jeho účet na DeviantArtu) - ovšem narozdíl od podoby, kdy tyto informace neuvedeš, je tohle většinou MORÁLNÍ a většině autorů to nevadí, neboť tím jim děláš jen reklamu. Zcela nejideálnější způsob, jak na blogu vystavit obrázky, které najdeš na Internetu a chceš prostě lidem ukázat, že se ti líbí, je, že vyrobíš zmenšeniny (na DeviantArtu se dají rovnou stáhnout) a tyto pak odkážeš na původní zdroj. Ten, kdo chce obrázek vidět v celé své kráse, pak musí navštívit přímo autora. Za tohle tě nikdo nebude nenávidět, ale naopak ti velmi poděkuje.

V galerii nemáš ani odkazy, natož uvedeno, kdo je původním autorem. FAIL.

2 Akylasia Akylasia | E-mail | 14. února 2009 v 12:10 | Reagovat

Obrázky, které jsem si sama našla a zjistila adresu, tak se snažím uvádět do sekce Systémové, článeček Zdroje. Většina obrázků mi však přišla do rukou od kamarádů. Žádala jsem je o zdroj, ale jejich odpověď byla: nevím, objevil jsem ho náhodou. Snažím se tomu zabránit a nalézt tyto obrázky, abych uvedla zdroj, ale nejsem na počítači pořád a pokud na něm jsem, snažím se spíš dělat práce do školy.

doufám, že to jako omluva postačí a že má snaha uvést vše do pořádku bude brána, popřípadě, pokud někdo najde obrázek ze svého blogu, pošle mi o tom hlášku, abych to mohla sepsat. Usnadní se mi práce a zabrání se právě podobným hláškám.

Děkuji

3 PAST PAST | E-mail | Web | 14. února 2009 v 20:04 | Reagovat

Je samozřejmě dobře, že se k problému stavíš takto, ovšem bojím se, že to zcela nestačí. Zdroj musíš uvádět konkrétně ke každému obrázku, nikoliv zvlášť, a je třeba odkázat nikoliv na zdroj, kde TY jsi tento obrázek stáhla, ale na zdroj původního autora. Pokud jsi stáhla obrázek již kradený z jiného blogu, je to špatně. Pozor, odkaz nesmí být ani pouze např. Google nebo DeviantArt, ale KONKRÉTNÍ autor - tobě by se také nelíbilo, kdyby někdo zkopíroval něco od tebe, a jako zdroj uvedl pouze "blog.cz".

Ale v podstatě ty zde ten obrázek nesmíš vystavovat ani v případě, že na něj odkážeš (stále se jedná o porušení autorských práv), jde jen o to, že v takovém případě to VĚTŠINOU nevadí (a kdyby se našel někdo, komu by to vadilo, může tě klidně žalovat). Fakt, že ti někdo obrázek "daruje" a nepamatuje si autora, není výmluva, proč na obrázek neodkázat.

Pro více informací o tom, co je možné dávat na blogy a co to znamená krást obrázky, prosím, navštiv náš blog.

Pokud nemáš čas věnovat se tomuto blogu, prostě ho nedělej a smaž ho. V galerii máš spoustu obrázků i třeba od Tani, J.C.ho nebo Khaosdog, o dalších autorech ani nemluvě, a upozorňuji tě, že pokud je neodstraníš, nebo nepožádáš autory o zveřejnění, drívě nebo později to někdo nahlásí (Autoři obrázků z DeviantArtu berou tuto záležitost ve velkou nelibost, chceš-li si přečíst jejich názory, můžeš zde v journalu:

http://akelataka.deviantart.com/journal/23116535/

), neboť návod, jak nahlašovat blogy na českých stránkách pro cizince už je na DeviantArtu, a brzy přibude i na stránku našeho blogu, aby se každý autor mohl bránit, i pokud nerozumí češtině.

Obrázky, které máš zde:

http://darkfantasy.blog.cz/galerie/hybridi-vlci-a-jine/22016473

http://darkfantasy.blog.cz/galerie/animace/23808747

jsou ze stránky http://www.akelataka.com. Smíš je zde vystavovat, ale pouze za předpokladu, že 1. uvedeš zdroj, a 2. tvá stránka nebude obsahovat jiné kradené obrázky od jiných autorů. Nesouhlasíš-li s těmito podmínkami, prosím, obrázky odstraň. Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama