Temná čepel

1. prosince 2008 v 14:54 | Akylasia |  Zbraně
Vzhled: Temná čepel nemá jistý tvar. Může být mečem, sekerou, kopím. Temná čepel se vyznačuje černou barvou vyzařující černou pulsující září. Ostří této zbraně je pokryté zelenočernou hmotou, jedem. Jediná odlišná barva je rudý znak umístěný ve středu čepele zbraně, který bývá odznakem jeho tvůrce.

Schopnosti: Temná čepel je zbraní ovlivněnou černou magií. Její čepel je pokrytá silným jedem, na který dosud není lék. Jsou velkým problémem pro tvory náchylné na černou magii, neboť se skrze ránu dostane do těla. Podle schopnosti tvůrce Temné čepele může tvora, ve kterém je kus jeho magie, ovládat. Je to ovšem velmi složité a záleží i na tvorovi, ve kterém magie je.

Vztah zbraň a majitel: Temná čepel je vládnoucím prvkem. Majitel Temné čepele je pouhým pěšákem, kterého tvůrce přes Temnou čepel ovládá. Díky tomu, že je majitel v jejím neustálém kontaktu, není možné ho vymanit z tvůrcova sevření. Po delší době není možné majitele a zbraň odloučit, neboť majitel bez své zbraně zešílí a spáchá sebevraždu.

Obvyklí postroj: Postroj není vůbec žádný, meč se neustále drží v ruce, aby nebyl přerušen kontakt.

Něco z historie: Není známo, kdy se Temná čepel objevila poprvé, ani kdo je jejím původním tvůrcem. Avšak první Temná čepel se stala znakem nejvyššího vůdce Temna (viz. samostatný článek). Od té doby jsou Temné čepele zdokonalené a věčné úpravy je změnili. Staré Temné čepele jsou odloženy nebo jsou v rukách samostatných lovců či dalších bytostí, které nejsou v armádách.

Temná čepel dnes: Dnes je Temná čepel hlavní zbraní temné strany. Každý člen jejich armády je touto čepelí vybaven. Je běžnou zbraní, přesto o ní málokdo mnoho ví.

Jed a protijed: Jed na temné čepeli je dosudvšem neznámí. Je tajnou recepturou, na kterou dosud protijed neexistuje. Přesto je způsob, jak se zabvit nejen jedu, ale i temné magie. Tento proces je však velmi složitý a znají jej jen ti nejzkušenější lékaři.

Temná čepel a já: Temná čepel je nebezpečnou zbraní, která dokáže nadělat mnoho potíží. Nevypadá nebezpečně, když ji někdo postaví před vás, ale jen škrábanec vás může zavést na pokraj smrti. Je velmi dobré dát si na temnou čepel pozor, ne vždy se pomoc dostaví včas.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ermiles Ermiles | 17. února 2009 v 0:28 | Reagovat

Zajímaví co tu uvadíte .Ale neřekl bych , že na to není lék , dale nejsem přesvědčen o nepřetržitem kontaktu , jelikož Temný nějsou stále na nohou a maji i rodiny tak i oni musi spat a užívat si . Tak trochu se zajimam o problematiku těchto zbraní . A co se tyče " armád " , osobně bych to tak nenazval. Já bych to nazval ochranci vlasních životu .Článek máte pěkný , ale milné informace.

Hodně štěstí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama