Tairtonové

19. prosince 2008 v 14:12 | Akylasia |  Vlci

Každý se liší, přesto jsou stejní. Každý je jiný, přesto tvoří harmonický celek. Žijí samostatně, přesto jsou neobvykle velká smečka. Tairtonové, jeden z mnoha druhů vlkodlaků, se svým rodokmenem, se svým životem a svými pravidly.


Vzhled: Tairtonové mají klasické rysy vlkodlaků. Mohou vypadat jako lidé, kteří se však liší zašpičatělími tesáky a silnějšími nehty rostoucími mírně do špičky, místo do oblouku, jak je zvyklé. Umí se chovat v jakékoliv společnosti a mají, stejně jako lidé, rozdílnou zálibu v oblečení a dalších věcech. Jejich další podobou je klasická vlkodlačí, neco mezi podobou člověka a vlka. I v této podobě jsou však odlišný, neboť si zamilovali jisté zvyky, které jim zůstali. Proto je u nich vlkodlačí podoba známá spíše u obrázku níže. Jejich třetí a poslední podoba je čistý vlk. Jejich čistě vlčí podoba je útlá a stavěná pro rychlí běh po nepřístupných místech. Mají hustoou srst všech barev. Nejčastěji tento rod porznáte podle jantarových očí, kteří však mají od zorniček se jim k okraji příčně táhnou zelenomodré pruhy.Místo: Tairtonové žijí na všech místech. Většinou se skrývají jako lidé nebo jako vlci a nelze je rozpoznat. Jsou to tvorové velmi přizpůsobiví, proto mohou žít na všech místech i ve všech kulturách. Jako člověk se dokáže vyznat v technice, v myšlenkách, v právu i jiných možnostech minulého i dnešního světa.

Strava: Jako každý vlkodlak je to masožravec, ale to se poukazuje pouze v podobě vlkodlačí nebo vlčí. Ve své lidské podobě je jak masožravcem, tak i všežravcem nebo čistě a jen vegetariánem. Někteří zastávají názor, že když jsou jako vlci a vlkodlaci čistě a jen masožravci, pro rovnováhu je důležité, aby v lidské podobě byli vegetariáni. Tací lidé jsou však nevyrovnaní nebo naopak velmi vyrovnaní.

Mláďata: Tairtonové žijí v párech nebo ve smečkách. Tak nebo tak jsou to úžasní rodiče. Otec se velmi úzkostlivě stará o svou manželku a budoucího potomka. Matka na sebe dává pozor. V této době většinou používají čistě lidskou podobu. Po narození využívají škol, aby své potomky vše naučili, doma je pak učí jejich znalostem. Kladou důraz na to, aby dávali pozor se svými schopnostmi a pokud by přicházeli a nešli ovládnout, aby se někam schovali, než přejdou. Učí je ovládat tyto schopnosti a vypořádat se s tím, co záporného tyto schopnosti provází. Odchod nechávají na svých potomcích, nikdy je neodhání. Rod Tairtonů nemá ve své historii ani jednoho, který by byl krvelačným tvorem plným nenávisti. Pozorná výchova a názorné ukázky chování ze všech potomků vytváří dokonalé příklady sebeovládání.

Zvyky: Tairtonové udržují mezi sebou úzké vztahy. Proto mají potomci mnoho tet a strýců, mnoho prarodičů, sestřenic a bratranců. Minimálně jednou ročně mají pravidelné srazy skrývané pod jakýmikoliv akcemi. Jejich zvyky jsou nevázané, pravidly jsou však o narozeném potomku dáti všem vědět, oslavy narozenin taktéž, přičemž jsou většinou

Schopnosti: Jejich klasickými schopnostmi je přeměna ve vlkodlaka a ve vlka. Avšak i v lidské podobě mají své smysly silnější. Zrak je ostřejší než lidský a to i za noci, kdy vidí bez problémů. Jejich čich je výborný, schopný rozdělit jednotlivé pachy a určit, odkud vychází. Jejich sluch je vynikající, schopný rozdělit jednotlivé zvuky a rozlišit, z kterého směru přichází. Jejich chuť je též citlivější, proto si hůře zvykají na ostré. Jako každý vlkodlak mají rychlejší regeneraci, kterou při zaměření mohou ještě zvýšit.

Nemoci, léčení: Tairtonové jsou zvyklí na veškeré přírodní jedy, které jim díky tomu nijak neuškodí. Zato chemické látky jsou pro ně složité a v těchto chvílích potřebují protijedy, jako lidé. Stejně tak potřebují jeden lék na neutralizaci stříbra. Víceméně je ani použitím stříbra nepoznáte, neboť Tairtonům vadí pouze a jen při vnitřním užití a i toho se mohou vyvarovat, pokud použijí před užitím nebo po užití stříbra svůj lék. Jejich lektvar váže stříbro na molekuly vody, pomocí niž stříbro neškodně vyloučí.

Ohrožení: Díky jejich schopnosti zvyknout si na veškeré prostředí, aniž by se prozradili, nejsou pro ně lidé ohrožením. Stejně tak i zvířata. I kdyby je zvířata napadla, nijak jim to neuškodí, díky jejich regeneraci. Ohrožením pro ně je nedostatek jejich lektvaru a užití stříbra. větší množství stříbra i s použitím léku pro ně může mít špatné následky, pokud nepoužijí přiměřené množství lektvaru. Pokud lektvar nemají, může jim uškodit i malé množství stříbra.

Chování mezi sebou: Tairtonové jsou velmi společenští a s velkým nadšením udržují společně úzké kontakty. Jakékoliv oslavy jsou plné "příbuzných", neboť každý Tairton je člen jedné velké rodiny. Tak se stává, že jedno dítě má neuvěřitelně moc tet, strýců, dědečků i babiček, bratranců i sestřenek. Nejméně jednou do roka jsou hromadné srazy, omluva pro nepřítomnost je velmi pečlivě probírána a po dlouhé debatě schválena.

Chování k lidem: vzhledem k tomu, že mezi lidmi žijí nepoznáni, nevadí jim. Lidé jsou pro ně tvorové motající se neustále kolem nich. Nesvěřují se s tím, co jsou zač a většinou o sobě mnoho neříkají. Přesto jsou vůči lidem velmi společenští. Nevyhýbají se jim. Tairton může být třeba i váš nejlepší přítel.

Chování k nim: Ne vždy je poznáte, proto se k nim většinou chováte jako lidé. Proč to tak nedělat i nadále. Tairtonové si na to zvykli. Když náhodou objevíte, co jsou zač, nebo vám to sami poví, chovejte se nadále, jako k lidem. Pokud budete odtažití, budete se vyhýbat a bát, velmi se jich tím dotknete. Proto si velmi promyslete, jak se doopravdy zachováte. Pokud máte obavy, není nic jednodužšího, než se na vše optat. Tairtonové mají všechny své schopnosti od útlého věku pod kontrolou a mohou vám to dokázat, aby vás ujistili, že vám nic nehrozí. Jsou velice milí a vždy doufají, že se tak k nim zachováte i vy, i když se dozvíte, co jsou zač. Nezklamte je.

Můj názor: Tairtonové jsou úžasní tvorové. Neznají zášť a nepřátelství, snaží se s každým vycházet a jen těm, kterým opravdu bezmezně věří, těm odhalí své tajemství. O to více jsou zklamaní, pokud se jim tací lidé straní nebo jejich tajemství roznesou dál, takže se proti nim obrátí celé město. Nezaslouží si to. Zaslouží si pouze a jen přátelství, pochopení, radost a smích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Santie Santie | 1. ledna 2009 v 18:58 | Reagovat

máš dokonalou stránku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama