Therionský drak

24. listopadu 2008 v 19:42 | Akylasia |  Draci
Tak jako svět má svůj začátek i konec, má jej i tento dračí rod. V dobách slávy a míru byli známí všude možné, teď jsou pouhou legendou či neznámím druhem. Měli začátek a přichází konec. Nebo je to pouhý pokles??

Vzhled: Útlá hlavička je dobře tvarovaná. Její tvar kopírují dlouhé jemné rohy. Na lících jsou menší růžky. Z hlavičky záči dvě oči, temně černé barvy, bez duhovky, bez bělma. Krk je dlouhý a útlý, jemně klenutý, většinou ve stejné poloze, jakou mají labutě na vodě. Tělo je útlé a dobře stavěné pro náhlé změny trasy. Hruď má mohutnou, avšak přechází v útlé tělíčko. To pak přechází v dlouhý úzky ocas připomínající bič. Stejně tak se s ním dá zacházet. Na zádech má dlouhé útlá křídla uzpůsobená k náhlé změně trasy a rychlému letu. Má čtyři tlapy, též útlé, ale tak, aby udrželi váhu těla. Tělo je temně černé barvy, ve které se lesknou miriády stříbřitých bodů, přesně jako noční obloha, ve které se ztrácím. Křídla jsou průhledná a připomínají pavučinu, která se třpytí ranní rosou. Drápy a ostny na hlavě a po celých zádech jsou temně černé. Na konci ocasu má plamen, který má temně modrou až černou barvu též prozářenou stříbřitými body připomínajícími hvězdy. Celková výška s nataženým krkem je 15 metrů.


Místo: Therionští draci jsou pojmenovaní dle místa, kde žijí. Jsou to modrobílé hory, Theriony. Na první pohled se zdají jako obyčejné hory, do poloviny pokryté hustým lesem, od poloviny řídnoucím, přecházejícím v holou skálu. Skála vypadá z dálky jako posetá sněhem, ovšem ve skutečnosti to tak není. Skála má modrobílou barvu, kámen má v sobě mnoho energie, kterou vyzařuje spolu s teplem a jemnou září. (více v článku Místa)

Strava: Therionští draci jsou všežravci. Stejně jako lidé, je na každém, jaký druh stravy si vybere, zda bude masožravec nebo býložravec.

Mláďata: Therionští draci jsou výborní rodiče. Jako savci rodí živá dráčata, která jsou schopná okamžitě se pohybovat a mají zrak, čich i sluch dospělých jedinců. Rodiče je od malička učí všem zvykům a učí je ovládat obecné schopnosti rodu. zároveň je učí historii rodu i okolí. Jsou to tvrdí učitelé, ale následné znalosti se jim výborně hodí do budoucnosti. Učí je létat s elegancí, ale rychle a zároveň velmi obratně. Pro každé dráče je přístupná "knihovna", kde mohou najít veškeré existují texty.

Zvyky: Jejich hierarchie je tvrdě založená, mají vůdčí pár, který určuje druhotné postavení ostatních draků. Každý má své místo, každý má svůj úděl pro celý rod. Pokud ovšem někdo vystoupí, má svůj názor opačný, než vůdčí pár, nikdo ho neztrestá. Vůdčí pár jej vyslechne a pokud drak dokáže svůj názor řádně obhájit, jsou schopni ustoupit. Nemají rádi ve své domovině návštěvy, neboť je to jejich posvátné místo, ovšem pokud se návštěva objeví, nevyženou ji. Naopak ji pohostí. Běda však těm, kteří přichází s nekalými úmysly.

Schopnosti: Každý jedinec je schopen utvořit si vlastní kouzla a techniky, které jsou jim na míru. rodiče učí dráčata základní kouzla, kterými jsou především ovládání síly nebes a hvězd. Dále je učí základní ovládání všech 4 elementů, vody, vzduchu, zemi a vodě. Jedineční dráčci jsou schopni ovládat všech pět živlů najednou a s dokonalostí. Existují však i Experti, kteří jsou schopni ovládat i průchody do smrti, skrze všech osm bran. Ti se většinou stávají vůdčím párem.

Nemoci, léčení: Therionští draci jsou díky vysoce položenému místu jejich pobytu velice odolní. Nepotřebují pravidelný přísun potravy, jsou schopni si vystačit s málem. Jejich metabolismus je schopen se vypořádat téměř se vším, proto nejsou nemocní. Též mají velmi vysoce vypracovanou regeneraci, proto jim zranění nedělají problémy. to ovšem neplatí při vážných zranění, kdy jejich regenerace uvede draka do bezvědomí. Vážná zranění však dokáží vyléčit natolik, aby zbytek dokázali vyléčit ostatní, nebo případně přežili do doby, než se drak znovu probere. Jediná věc jim dělá velké potíže, to je černá magie či zásah temnou čepelí, se kterou se vypořádávají velmi pomalu a složitě. (více v chystané sekci černá magie a zbraně)

Ohrožení: Jak je již výše psáno, jsou to velmi odolní draci. Nemají strach z boje, ani z jedů, se kterými si jejich metabolismus dokáže dokonale poradit. Jejich ohrožením je, též výše uvedená, černá magie nebo temná čepel, obojí v hojném množství.

Chování mezi sebou: Jak je již výše uvedeno, mají tvrdou hierarchii. jsou schopni ustoupit pádným argumentům, nemají rádi návštěvu, kterou však jsou ochotni případně pohostit. Jejich hyerarchie jim zaručuje poklid mezi sebou, nikdo si nestěžuje, neboť každý má svou práci, která přispívá k prosperitě rodu.

Chování k lidem: Lidi jsou pro ně nepochopitelný druh. Nerozumí tomu, proč vedou války mezi sebou, proč se podrážejí či pomlouvají. Jejich chování je pro ně něčím opovrženíhodným. Proto lidi moc v lásce nemají a neradi je vidí ve svém okolí. Tak se k lidem i chovají. S opovržením, které si takový tvor podle nich zaslouží. Ovšem, pokud je zaujmete, změní svůj názor. Je možné získat je jako přítele, ale je to velice těžké. Therionští draci jsou vůči lidem velice nedůvěřiví.

Chování k nim: nikdy jim nelžete, říkejte pravdu a váš názor. Ocení to. Pokud jim budete lhát a oni na to přijdou, zachovají se velmi tvrdě. Nesnáší zklamání a pokud je zklamete, stanete se jejich nepřítelem. Dejte jim najevo úctu, kterou k nim chováte. A pokud je chcete za přítele, dokažte jim to a buďte k nim naprosto upřímní.

Můj názor: Ztělesněná noční obloha a síla hvězd.. Pokdu už budete mít to štěstí že nějakého poznáte, važte si toho. Málokdy se tak děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama