Kenderlští vlci

2. listopadu 2008 v 19:10 | Akylasia (s výpomocí) |  Vlci
Jako závoj noci, jako paprsek slunce. Hbití, moudří, neústupní. Elita mezi vlčími rody.

Všeobecný popis: Tito inteligentní vlci bývají někdy mylně označováni za vlkodlaky. Před nimi toto však neříkejte, nemají takové oslovení rádi. Děje se tak na základě skutečnosti že pokud si to přejí, dovedou na sebe vzít lidskou podobu. Jsou to spíš tvorové noci, nebojí se však ani dne a světla. Jsou houževnatí, rychlí a velmi vytrvalí.

Vzhled: na první pohled vypadají jako obyčejní, byť docela velcí štíhlí divocí vlci. Oči mají nejčastěji šedozelené, vzácněji šedohnědé. Hustá srst stříbrošedé barvy je spolehlivě chrání před nízkými teplotami. Na hřbetě mají o něco temnější pruh, u kohoutku s delšími chlupy. Tento druh vlka nešediví se stářím, pouze u opravdu hodně starých vlků zmizí tmavší barva na hřbetním pruhu a zůstavají celí stříbrošedí.
Promění-li se v člověka, mívají tmavé nebo stříbrné vlasy, robustní postavy s dlouhými končetinami. I v lidské pdobě jsou vytrvalí a lehkonozí běžci.


Prostředí: kenderlští vlci dávají přednost lesům a nebo horám, případně chladnějším severním končinám. Nemají v oblibě velká horka, nevadí jim však zima a to ani velmi silné mrazy. Ve svém kraji se velmi dobře vyznají a orientují, ale dokáží se stejně dobře orientovat i v neznámém prostředí.

Povaha: ač inteligentní, přece jsou to dravci a tak si tedy dávejte pozor. Nejsou to žádní roztomilí psíci na hraní. dovedou se rychle přizpůsobovat a zorientovat v situaci. Jsou hrdí a sví, nezávislí a svobodní. Nikdy se jim nepokoušejte lhát. Mají skvělý pozorovací talent, dokonalý čich a toto spolu s jejich vrozeným instinktem jim umožňuje prohlédnout opravdu hodně. Neochočíte si je, nidky. Ani kdybyste někde přišli k opuštěnému vlčeti a snažili se je vychovávat sami. Pokud si ale získáte jejich úctu, budou se podle toho chovat a budou ochotni vám pomáhat. To se vám nidky nepodaří slovy nebo sliby. Ostatních druhů se straní a nenavazují mnoho přátelství. Nejsou přehnaně útoční. Hájí si svoje, ale nemají snahu vybíjet jiné.
Pokud je však kdokoliv zkusí omezit a nebo spoutat, i kdyby to mělo být pro jejich dobro, nikdy na to nezapomenou a stávají se zavilými nepřáteli. Nedají si pokoj dokud se nepomstí. Mají skvělou paměť, takže pokud jim cokoliv provedete, nezapomenou a dříve nebo později za to zaplatíte.

Rodinné vztahy: žijí ve smečkách, smečku vždy vede dvojice nejschopnějších vlků a všechny smečky poslouchají krále, který je vybírán z vůdců smeček. Vybírají si partnery, kterým jsou zcela věrní. Pokud jeden z partnerů ale zahyne, po delší době si někdy najdou nového, je to však vzácné. Vlasntí rodinu hájí a drží pospolu. Vlčice obvykle rodí 2 - 4 vlčata, o které se důsledně stará. není to ale právě šetrná výchova. Vlčata jsou velmi brzy vedená k samostatnosti a odolnosti a i když je rodiče chrání a pečují o ně, mladí vlci nemají na růžích ustláno. Rodiče opouští asi po dovu letech a žijí pak samostatně. v té době už jsou skvělými lovci.

Zvláštní schopnosti: kromě schopnsoti proměny v člověka mají skutečně mimořádný pozorovací talent. Stejně tak skvělý čich, zrak i sluch. Vidí i za nejhlubší tmy. jsou to jedni z mála tvorů co vidí i tam, kde není žádný zdroj světla. kromě toho že dovedou porozumět jazykům lidí, mají i svůj vlasntí, vlčí, a kromě toho také dokáží komunikovat mezi sebou za pomoci řeči těla, signály tak nenápadnými, že nejen že jim neporozumíte, ale ani je nepostřehnete. Kenderlští vlci zdánlivě nejsou příliš mocní, ale na to nesázejte. Skrývají víc než je patrné a jsou nebezpeční. Na potravu obvykle loví neinteligentní druhy vysoké zvěře, za pochoutku však považují maso jednorožce. Loví je však velice vzácně. Nicméně jsou schopni ulovit například sumerského jednorožce a jsou důstojnými soupeři i mnoha dračím durhům. Inteligentní druhy ovšem většinou raději nechávají napokoji.

Můj názor: Kenderlští vlci jsou úžasné bytosti. Držet se rad a pochopit je, jsou to nejlepší přátelé. Jejich přátelé jsou pro ně dražší, než jejich život, jsou veselí a jsou i vtipnými společníky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama