Aitia

2. listopadu 2008 v 18:52 | Akylasia |  Národy
Síla není jen v tom, jakou skálu dokážete rozbít. Síla je i v tom, jak se kdo chová. Záleží na tom, jak se na to kdo podívá. A mi se podíváme z jiného úhlu.

Vzhled: Nejjasnější bytost jemnosti a síly. Jak by jste si ji představili?? Jde to ztěží, jejjich pravá forma není známá. Mohou být v jakékoliv, kterou si umanou. Jednorožec, drak, jelen nebo i člověk. Jejich pravá forma je záhadou i pro někoho, kdo je zná. Přesto v každé podobě je jejich rod znám.
Nejčastější formy:
Jelen: Stavba je jako klasický jelen či laň. Oba druhy jsou elegantnější a jeleni mají ohromné paroží. Jejich srst je čistě bílá, oči naopak temně černé, ale v jejich hloubce se skrývá mnoho. Pohled do očí je velmi zvláštní a celkem dost zarazí. Aitiu v jiné formě dozajista poznáte, protože jejich srst slabounce září.
(fotografie kamarádky Domči, pražská zoo)
Jednorožec: Často se na první pohled můžete zmílit. Je čistě bílí, jemně zářiví, roh je stočen z černé a bílé. Oči jsou jako vždy černé a s neuvěřitelnou hloubkou. Jako jednorožec se ani neskrývá, ani neútočí, popřípadě se snaží bránit sebe nebo přátele či jiné blýzké.
Drak: I ve své dračí formě je v bílé, avšak v kombinaci s černou. Rohy, výběžky, drápy a křídla jsou černé, tělo bílé. Oči stále stejné, beze změn barvy nebo toho, co v nich uvidíte. Své dračí schopnosti příliš nevyužívají.
Člověk: Jako člověk vypadají netypicky. Mají světlou pleť. Oči jsou pro tentokráte azurově modré, pohled do nich je krásný, ale i mrazí. Vlasy mají zásadně dlouhé, jsou od přírody bílé s černými proužky. Nosí zásadně pohodlné a volné oblečení v barvě bílé, černé, nebo modré, nejčastějí však kombinace. Nejsou moc veselí, ani mluvní, ale umí se změnit, když mají pro koho.

Místo: Aitiové žijí všude. Jsou mezi vámi, jen je nevidíte. Stačí se řádně dívat a poznáte je. Mezi sebou. Třeba jsou to vaši nejbližší.

Strava: jsou zvyklí na cokoliv, nejčastěji se stravují dle své podoby. V podobě člověka jsou všestraní a záleží na nich samotných.

Mláďata: Zde se hodně odlišují. Jsou to starostliví rodiče, kteří však berou v potaz přání svých potomků. Starají se o ně s velkou péčí a nechávají je u sebe, dokud se sami nerozhodnou odejít. Stravují je podle jejich podoby, učí je používat jejich schopnosti. Mají posunutý čas, potomci se v matce vyvíjí pouhý týden až dva, ale od narození jsou inteligentní. Tehdy se jejich čas naopak zpomalí, v přepočtu na náš čas se tak schopnosti naučí během patnácti let.

Zvyky: často jsou plaší, ale také mohou být rázní či "neviditelní". záleží na tom, v jaké podobě se nachází a poté na tom, jakou mají povahu, neboť i na tom dost záleží. Každá povaha je jiná a stejně tak jsou i jiné reakce.

Schopnosti: pro nás jsou schopnosti naprosto neznámé. Jejich repertoár je neznámí, zaměření též. Jsou všestraní, učí se velmi rychle a velmi rychle dokáží vytvářet schopnosti nové, elegantní, efektivní a hlavně silné a mocné.

Nemoci, Léčení: Život a smrt jsou pro ně normálními pojmy. Jsou stejně náchylní, jako každý tvor, ve kterém se právě nachází, ale jsou schopni se rychle léčit vlastními schopnostmi.

Ohrožení: nebojí se odhalení, nebojí se životu mezi zvěří nebo lidmy. jejich ohrožením jsou všichni, kteří v nich vidí neznámé a jako každý se neznámého bojí. Jejich strach ústí v boje, které však dokáží odrazit, ale také skryté úmyslnosti v oblasti lidí, které eliminovat nezvládají. Podrazy, pomluvy a hádky nedokáží vykompenzovat a nejčastěji umírají na psychické kolapsy.

Chování mezi sebou: jsou to většinou samotáři, ale jsou citliví a rádi, když se potkají, tak si povídají, vzpomínají a rozebírají, jak na tom kdo je. Jsou ochotni si pomáhat, scházet se, povídat si. Jsou společenský, ale někteří samotářští. Záleží na jedinci.

Chování k lidem: Jelikož žijí i mezi nimi, neberou je jako hrozbu. nestraní se jich, až na některé, nebojí se jich. Chovají se jako oni, i když s rozdílem. Nejsou schopni podrazů a pomluv, jako lidé.

Chování k nim: Buďte přátelští, neodhalujte je a nepoužívejte jako pomůcku k získání slávy či přátel, kteří za to nestojí. Využít je, je pro ně něco, co je dost mrzí a zabijou kus v jejich nitru. Nedělejte si z nich atrakce na získání kde čeho. To je jeden způsob, jak je zničit.

Můj názor: Je sen, je přání, je skutečnost. A je něco, co spojí vše dohromady. Aitiové mají zvláštní schopnost připoutat k sobě zájem. Lidé jsou nejistí, ale nemají důvod, neboť i když je v jejich očích modurost, inteligence, nesmírná dlouhověkost, jsou stejní. Přejí si přátele, štěstí, smích. Hledají je, ale neříkají o sobě vše, ze strachu z toho, co by se mohlo stát a jak by to mohlo dopadnout. Jsou velmi citliví a nikdo to nepozná, dokud se opravdu nezhroutí z maličkostí. Teprve pak se ukáže, jak citliví jsou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama