Mračný jednorožec

23. srpna 2008 v 16:42 | Akylasia |  Jednorožci
TOPlist
Jako mrak poletující na obloze, i jeden tvor se vznáší nad trávou, jako bělostný oblak jemné páry. Je to klam, sen, nebo realita? Těžko rozpoznat, když se jen mihne, jako oblak tvaru jednorožce.
Vzhled: Stavba těla je stále stejná. Srst je mléčně bílá, jemná jako závoj. Hříva a ocas jsou bílé a vlajou do ztracena, jako potrhaná pavučina. Roh je stříbřitě bílí, čistý, s jemným zákrutem u hlavy. Velmi světle modré oči se zdají být téměř bílé, ve tmě, kdy nejsou ozářené, však vypadají černě. Pod náporem kouzla se může jejich hříva a ocas třpytit prachem.

Místo: Mračný jednorožeci se nejčastěji sdržují na vysokých místech, ve vysokých horách, kde však mohou nalézt úkryt v lesích. Rádi se prochází mezi stromy, ještě radši postávají na vysokých srázech, shlížejí na nebe či do propasti pod sebou.
Strava: Mrační jednorožci příliš mnoho nejedí. Ovšem nejsou to býložravci, ale hmyzožravci. Chytají lesní hmyz. Pochoutkou však pro něj e rostlina a to ve vysokých místech rostoucí bílá lilie.
Mláďata: Klisny mohou být březí pouze jednou za dva roky. Těžko se odhaduje přesný termín, neboť se u každé klisny mění podle dospívání. Doba říje je však celý dlouhý měsíc. Avšak hřebci poznají tuto obu jen stěží, pouze tehdy, kdy se dostanou do teritoria klisny. Mláďata se rodí po 9 měsících, mléko sajou rok a půl, poté jsou nemilosrdně naučeni na hmyz. Ve čtyřech letech je pak klisny vyhání z teritoria.
Zvyky: Každý jednorožec má své území, které si chrání. Nedokáží příliš ublížit, neboť nechtějí, ale hájit si své území umí. Jsou to výhradně samotáři, ale v okolí se pravidelně navštěvují a čtou si zprávy z oblohy (viz. Schopnosti). Na pomoc přijdou všichni, kteří se dozvědí o problému.
Schopnosti: umí číst v mracích a jejich prostřednictvím posílat zprávy, mohou cestovat na mracích, seslat mlhu a další kouzla spojená s mraky.
Nemoci, léčení: Tento druh může onemocnět nedostatkem jídla, což je ojedinělé, neboť potravy mnoho nepotřebují. Dále chřadnou nedostatkem pohybu či kontaktu s mraky a přírodou. Když onemocní, nikdy se nevyléčí a umírají, načež se z nich stává jeden z mraků plujících na obloze. Mračný jednorožci svého zemřelého druha v mracích poznají.
Ohrožení: Lovci, kteří na nich chtějí vydělat prostřednictvím ukazování tohoto obdivuhodného tvora a cirkusových kousků na bázy jejich magie.
Chování mezi sebou: Jak už jsem výše zmínila, jsou to samotáři, ale společenští. Milují návštěvy, ale své území si před cizinci a drzými tvrdě hájí. Jsou ochotni pomoc, kdykoliv je to zapotřebí.
Chování k lidem: Berou je jako cizince a tak se k nim též chovají. Vyhánějí je, jako jednorožce.
Chování k nim: Získat si jejich důvěru je téměř nemožné. U každého jednotlivce je to navíc rozdílné. Určitě to chce úctu, trpělivost a snahu. Sami si pak musíte vyzkoušet své štěstí. Ale pozor. Pokud jednorožec pozná lest, tvrdě s vámi zatočí. Buďte vždy upřímní.
Můj názor: Jako mrak si volně putuje a dokáže vás ztrestat deštěm a kroupy, takový jsou mračný jednorožci. Volní, nebezpeční, krásní a lákající lidský pohled. Ale stejně jako mrak uniká našemu doteku, tak i oni mu unikají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama