Srpen 2008

nové rubriky

26. srpna 2008 v 14:33 | Akylasia |  Systémové
Zajisté jste si všimly, že jsem začala rozhazovat nové rubriky, dle jednotlivých sekcí tvorů. Nadále budou přibývat dle článků, které sepíšu.
Proč tomu tak je?? Z jednoduchého důvodu. Nic není samostatné. Jednorožci, draci a mnoho dalších tvorů, známí pod tímto jednoduchým názvem mají spoustu druhů, poddruhů, směsí a podobně. Aby tito tvorové nebyli složitě vyhledáváni v jediné rubrice, začala jsem zakládat takto jednotlivé.
Neznámí tvorové: Neznámí tvorové budou nadále v sekci Tvorové a můžete se připravit na to, že jich bude požehnaně.
Realita? Pokud zrovna nebudou mé znalosti tak na výši, abych mohla přidávat články ze světa fantazie, zbrouzdám do světa reality. Postupně zde budou přibývat i články ze světa zvířat dnešního světa. A proč tomu tak je? Předsi i ve fantasii potkáte laň, zajíce, kance a další tvory.
Rozdělená tvorba: Dále se bude upravovat tvorba. Rozdělená bdue tvorba od vás a tvorba má. Pro vaše tvorby bude založen speciální e-mail, který zde bude zveřejněn.
Obrázky: Také se připravte, že přibydou zase obrázky. Sice to bude chvilku trvat, ale pracuje se na tom. Jen si vyčkejte.
Konec informací? Možná. Možná mě napadnou další věci, které by se dali upravit či změnit. Očekávejte tyto změny, protože nápady se neustále rodí.

Mračný jednorožec

23. srpna 2008 v 16:42 | Akylasia |  Jednorožci
TOPlist
Jako mrak poletující na obloze, i jeden tvor se vznáší nad trávou, jako bělostný oblak jemné páry. Je to klam, sen, nebo realita? Těžko rozpoznat, když se jen mihne, jako oblak tvaru jednorožce.
Vzhled: Stavba těla je stále stejná. Srst je mléčně bílá, jemná jako závoj. Hříva a ocas jsou bílé a vlajou do ztracena, jako potrhaná pavučina. Roh je stříbřitě bílí, čistý, s jemným zákrutem u hlavy. Velmi světle modré oči se zdají být téměř bílé, ve tmě, kdy nejsou ozářené, však vypadají černě. Pod náporem kouzla se může jejich hříva a ocas třpytit prachem.

Místo: Mračný jednorožeci se nejčastěji sdržují na vysokých místech, ve vysokých horách, kde však mohou nalézt úkryt v lesích. Rádi se prochází mezi stromy, ještě radši postávají na vysokých srázech, shlížejí na nebe či do propasti pod sebou.
Strava: Mrační jednorožci příliš mnoho nejedí. Ovšem nejsou to býložravci, ale hmyzožravci. Chytají lesní hmyz. Pochoutkou však pro něj e rostlina a to ve vysokých místech rostoucí bílá lilie.
Mláďata: Klisny mohou být březí pouze jednou za dva roky. Těžko se odhaduje přesný termín, neboť se u každé klisny mění podle dospívání. Doba říje je však celý dlouhý měsíc. Avšak hřebci poznají tuto obu jen stěží, pouze tehdy, kdy se dostanou do teritoria klisny. Mláďata se rodí po 9 měsících, mléko sajou rok a půl, poté jsou nemilosrdně naučeni na hmyz. Ve čtyřech letech je pak klisny vyhání z teritoria.
Zvyky: Každý jednorožec má své území, které si chrání. Nedokáží příliš ublížit, neboť nechtějí, ale hájit si své území umí. Jsou to výhradně samotáři, ale v okolí se pravidelně navštěvují a čtou si zprávy z oblohy (viz. Schopnosti). Na pomoc přijdou všichni, kteří se dozvědí o problému.
Schopnosti: umí číst v mracích a jejich prostřednictvím posílat zprávy, mohou cestovat na mracích, seslat mlhu a další kouzla spojená s mraky.
Nemoci, léčení: Tento druh může onemocnět nedostatkem jídla, což je ojedinělé, neboť potravy mnoho nepotřebují. Dále chřadnou nedostatkem pohybu či kontaktu s mraky a přírodou. Když onemocní, nikdy se nevyléčí a umírají, načež se z nich stává jeden z mraků plujících na obloze. Mračný jednorožci svého zemřelého druha v mracích poznají.
Ohrožení: Lovci, kteří na nich chtějí vydělat prostřednictvím ukazování tohoto obdivuhodného tvora a cirkusových kousků na bázy jejich magie.
Chování mezi sebou: Jak už jsem výše zmínila, jsou to samotáři, ale společenští. Milují návštěvy, ale své území si před cizinci a drzými tvrdě hájí. Jsou ochotni pomoc, kdykoliv je to zapotřebí.
Chování k lidem: Berou je jako cizince a tak se k nim též chovají. Vyhánějí je, jako jednorožce.
Chování k nim: Získat si jejich důvěru je téměř nemožné. U každého jednotlivce je to navíc rozdílné. Určitě to chce úctu, trpělivost a snahu. Sami si pak musíte vyzkoušet své štěstí. Ale pozor. Pokud jednorožec pozná lest, tvrdě s vámi zatočí. Buďte vždy upřímní.
Můj názor: Jako mrak si volně putuje a dokáže vás ztrestat deštěm a kroupy, takový jsou mračný jednorožci. Volní, nebezpeční, krásní a lákající lidský pohled. Ale stejně jako mrak uniká našemu doteku, tak i oni mu unikají.

Nabídky

16. srpna 2008 v 17:11 | Akylasia |  Systémové
Zvýšení návštěvnosti, nabídky ke spřátelení, žádosti o vyplnění bleskovek a spoustu dalších. Takové komentáře jsem našla u článků, kam to podle mě vůbec nepatří. Rozhodla jsem se udělat to jinak. Proto zakládám tento článek, speciálně pro podobné nabídky. Doufám, že se ho budete držet.Děkuji

Sumerští jednorožci

15. srpna 2008 v 15:23 | Akylasia |  Jednorožci
Boj, ochrana, síla. To jsou kréda Sumerských jednorožců, tvrdých bojovníků s tvrdými zákony.
Vzhled: Stvaba těla je velmi podobná klasickým jednorožcům, ale jsou mohutnější, alespoň tak o polovinu. Jejich kopyta jsou špičatější a roh je delší. Navíc jsou vedel něj po stranách po jednom maličkém růžku. Barvy jsou nejčastěji černá, šedá a tmavě hnědá.
Místo: Sumerští jednorožci žijí na podlouhlých lesnatých místech, kde se mohou skrýt a kde znají každý kousek terénu. Vše dokáží využít pro svůj prospěch, jako správní stratégové. Vybírají si lesy, kde se vyskytují zakrslé duby.
Strava: Jako jiní jednorožci, i sumerští jsou býložravci. Nejradši mají svěží trávu, která je jejich běžnou lesní stravou, vyskytuje se tam všude. Dále si dají lístky dubů. Opřou se o kmeny a jelikož jsou vyšší a tamní duby zas menší, pohodlně si pochutnají. Doby po nich mají ale sedřenou kůru. Pochoutkou na jejich jídelníčku jsou stříbrné květy, které samo jednotlivci opečovávají u svých nococvišť.
Mláďata: Jako jiní i oni rodí živá mláďata, která se ihned staví. Ovšem rodiče se starají pouze o silná a dobře stavěná mláďata. Slabší povětšinou umírají, ovšem neplodné klisny se často o tato "nedochudčata" začnou starat. Jelikož tato mláďata od malička požívají pevnou stravu a žijí v úděsných podmínkách, jsou později mnohem otužilejší a zvládnou mnohem víc, než původně silnější bratři či sestry.
Zvyky: Sumerští jednorožci jsou bojovnější a agresicnější. Svá území si tvrdě hájí. Nejsou to zabijáci, ale na vetřelce velmi tvrdě útočí a nebojí se bodnout rohem. Žijí v sevřených skupinách, kde vládne tvrdá hyerarchie vůdčího páru a níže postavených. Jsou to bojovníci stavící se na stranu, která jim vyhovuje. V řádách boje jsou tvrý a nebojí se zabíjet.
Schopnosti: Od Sumerských jednorožců nikdy nečekejte lásku, štěstí a jiné věci. Oni jsou bojovníci čekající války, podle toho se odvíjí i jejich schopnosti. Ovšem u každého jednotlivce jsou rozdílní, proto se nedá s určitostí říct, jaké jsou jejich spokojenosti.
Nemoci, léčení: Tito jednorožci jsou přípravou na válku velmi zoceleni. Avšak při nedostatku pohybu a čerstvého vzduchu chátrají. Jsou to bojovníci, proto se málokdy stane, že zemřou na následky dehydratace či podvýživy. Většinou umírají na následky útoků, jak se snaží osvobodit z případného zajetí či jak putují za stravou a podobně.
Ohrožení: Ohrožením je pro ně zajetí, neboť bojují proti němu a raději zemřou, než aby je někdo k něčemu nutil. Vůdci jednotlivých skupin jsou hrdí tvorové, přikazovat jim, co mají dělat, znamená souboj, který pro ně též může být smrtelný.
Chování mezi sebou: Nejsou to příliš přátelčtí tvorové. Chování každého jednotlivce je jiné. Ovšem v zásadě jsou slabší jedinci mírumilovnější a chytřejší, ale tací jsou často vyhnáni ze skupiny. Sumerští jednorožci žijí ve skupinách, kterým vládne vůdčí pár. Poté podle vojenských zásluh jsou výše postavení členové a níže postavení. Mezi Sumerskými jednorožci není rozdíl mezi klisnou a hřebce. Oba mají stejnou stavbu těla i sílu.
Chování k lidem: Lidé i jiní tvorové pro ně znamenají to samé. Potencionální nepřítel za hranicemi, nepřítel na území či ve válce. Přítelem se pro ně kdokoliv stane pouze tehdy, kdy mu zachrání život, neboť položit svůj či ho jen trochu ohrozit je to, co si dovolují pouze níže postavení členové jejich řádu, pro vyšší jste pro ně pouhým vojákem.
Chování k nim: Dávejte si na ně velký pozor. Prokazujte jim náležitou úctu svým chováním, dárečkama v podobě šperků či oblíbeného jídla. Nikdy nevstupujte na jejich území. Dlouho se potulujte po okolí, dokud nevyšlou posla. Když jim zachráníte život, odmění se. Mají svou "rytířskou čest".
Můj názor: svým způsobem jsou to úchvatná stvoření žijící ve své komunitě, ve svém světě, který si hlídají. Mají své priority i své "zákony". A ty musí oni i návštěvníci respektovat. A neznalost v jejich světě neomlouvá.

O co zde půjde

15. srpna 2008 v 14:50 | Akylasia |  Jednorožci
Jednorožec je pro nás ztvárnění koně s jedním rohem uprostřed čela. Nejčastěji známe bílé, objevují se i různě barevní. Ale znáte rody a druhy jednorožců?? Jsou jich stovky, tisíce, možná i miliony. Tato složka slouží přesně k tomu, abych mohla zveřejnit mě známé jednotlivé druhy jednorožců, řádně vám je popsat, příblížit jejich kulturu, život, ukázat vám jejich krásu. Slova sice nikdy nestačí, ale udělám vše co bude v mých silách, aby jste je viděli alespoň tak, jak je vidím já.