Tarpasinové

1. července 2008 v 21:15 | Akylasia |  Tvorové
Bažinaté lesy mají mnoho obyvatel. Jedni jsou zajímavější, jak druzí. Já vám nyní představím jeden ze zajímavých druhů. Tarpasiny.
Vzhled: Stavbou těla připomínají kombinaci opice a netopýra. Od opice převzaly většinu. Stavbu těla a nohou. Od netopýrů mají obličej a křídla. Jsou vzrůstem maličcí. Jejich kůže je taková tmavě zelenavá a bradavičnatá, připomíná kůži ropuchy. Mají velké černé a jasné oči, ve tmě nazelenale svítící.
Zvyky: Tarpasinové jsou společenští tvorečci. Starají se o svá území a o lesy, aby byli zdravé a spokojené. Nevšímají si ostatních tvorů, pokud nejsou na lovu. Lidí si též nevšímají, ale pokud zabloudí a mají dobré srdce, jsou ochotni je zachránit. Nejradši mají záplavové lesy, kde žijou buď ve vodě nebo na stromech. V takovém prostředí mají všechny faktory, vodu, bahno a les. Pokud nemají přístup k záplavovím lesům, spokojí se s bažinou uprosřed lesa, nebo pouze bažinou či lesem. Dle pobytu se pak uzpůsobují, odlišnosti jsou však minimální.
Strava: Jejich potravou jsou tvorové bažin menší nebo stejně velcí jako jsou oni. Zpestřením stravy jsou vzácné bažiné kvítky, jejichž květ je temně rudě barvy. Tyto kvítky rostou v nebezpečných bažinách ve středech lesů. Díky jejich pohyblivosti a umu plavání je pro ně však hračka tyto kvítky získat. Živí se pouze okvětními lístky a jejich středy pak pohazují tam, kam se zrovna dostaly, čímž kvítky rozmnožují.
Schopnosti: Ač mají křídla, neumí létat, ale pouze plachtit. Jsou velmi hbití a jsou to vynikající plavci. Neumí mluvit, ale rozumí všem nářečím. Mají vyvynutý vlastní, jakýsi hvízdaví jazyk. Pokud jsou v ohrožení, spojí se a ve velkém množství jsou schopni ovládat vůli menších zvířat, některých rostlin a bažinou vodu.
Mláďata: Tarpasinové mohou mít mláďata až pětkrát do roka. Mláďata vychovávají samičky sami, chrání je však všichni v okolí. Právě ve chvíli nejvyššího ohrožení či jen maličkého ohrožení mláďat se spojí a používají své zvláštní schopnosti. Mláďata vydávají vysoké pisklavé zvuky, které mohou zachytit psy, právě Tarpasinové a jim podobní. Tarpasinové dospívají druhým rokem svého života. Dle rodičů se buď osamostatňují nebo žijí s nimi.
Chování: Tarpasinové jsou poměrně zvědaví tvorečci, avšak i rozumní. Rozumí lidem, takže řeči o jejich lovu a podobně i myšlenky o tom i odpusťte. Ač se zdají slabými, jsou hojně početní a když se spolčí, jsou velmi silní. Útočí však jen v ohrožení sebe nebo mláďat, jinak jsou schopni pomoci.
Chování k nim: Radím vám odpustit si špatné jednání. Jsou to moudří tvorečci, kteří si nepotrpí na nějakých ceremoniích, ale na přátelskosti ano. Když k nim klidným hlasem a mile hovoříte, ocení to spíš, než když začnete ječet a strachy kolem sebe mlátit či na ně útočit. Zachovejte klid, ač na vás zablácení s kůží ropuchy moc hezký dojem neudělají, jsou mírumilovní a nejsou to žádná strašidla.
Chování k lidem: Jak už bylo řečeno, lidí si nevšímají, pokud nepotřebují pomoc nebo je neohrožují. Když potřebují pomoc, poskytnou vám ji. Když útočíte, budou se bránit a to také útokem. A jejich útoky nejsou zrovna dvakrát příjemné.
Můj názor: Já tyto tvorečky jednou chránila. Bojovala jsem po jejich boku a mohu říct, že jsou vůči mě z nich úžasní přátelé. Není důvod se jich obávat či se je pokoušet vyhubit. Oni se drží svého prostředí, lidem neškodí. Jako přátelé pomohou a jejich dar vám proklestí cestičku i u jiných Tarpasinů z jiných krajů. Jejich řeč je sice složitá, ale dle tónu, pohledu a postoje poznáte některé nálady a podobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama