Lávoví netopýři

29. června 2008 v 21:15 | Akylasia |  Tvorové
Tichá sopka s tajemství, číhá, tichá, přichází. Slunce stoupá, klesá níž, koho sopka ukrývá, zdalipak to víš? Drobný tvor v lávě ukrytý, slunci, noci, lidem zapomenutý. Zdalipak víš o kom teď hovořím? Zdalipak víš, o kom ti teď povím? Netopýr jak láva žhavý, do fantasy světa patří.
Vzhled: Skladbou těla se dokonale podobá netopýrům, až na velikost, kterou připomíná maximálně supa. Jeho barva se však od klasické černi hodně liší. Dokážete si představit rozpálené železo, hrajíci odstíny rudé, oranžové a žluté? Ano, přesně takovou barvu mají lávoví netopýři. Přesně, jak vypovídá jejich název, láva.
Zvyky: Tito netopýři se poklidně skrývají těsně nad hladinou lávy a v jejím okolí. Nestarají se o nikoho, kdo případně prochází kolem, (ale kromě svého astrálního já neznám jiného cvoka, kdo by to udělal) dokud se nedostanete až příliš blízko k jejich útočišti. V takové chvíli bez upozornění útočí, podobni hořícím koulím. Buď skončíte v lávě, nad kterou hnízdí, nebo vyjdete s ošklivými popáleninami.
Strava: Lávoví netopýři jsou velmi neobvyklí, jak svým vzhledem a útočištěm, tak i stravou. Díky tomu nemusejí vylétávat daleko od hnízdišť a už vůbec ne ze sopky. Jejich potravou jsou uhlíky plovoucí na lávě nebo další tvorové, kterým láva a vedro nevadí (což je pomálu)
Schopnosti: Lávoví netopýři jsou schopni jediné věci: chránit své území i za cenu svého života. Jejich zbraní je jejich žhnoucí povrch těla a láva.
Mláďata: Co se mláďat týče, mohou je lávoví netopáři mít po celí rok. Mláďata se drží na zádech matek i otců, pokud to místo jinak nedovolí. Od malička jsou učeni na stravu, jako dospělí a po 2 měsících života jsou již i schopni létat a shánět si sami potravu. Pohlavní dospělosti dosahují dovršením 5tého měsíce.
Chování: Lávoví netopáři se starají o svou kolonii. Nemají určené žádné postavení, žijou ve společné hyerarchii. Chrání všichni sebe a spoléhají na svou početnost, která věru není malá.
Chování k nim: Pokud je to možné, lávovím netopýrům se zdaleka vyhýbejte. Jakmile jste příliš blýzko, buď s velkým štěstím vyváznete nebo vůbec. V okolí lávy se chovejte tiše a snažte se neuvolnit ani kamínek. Pokud se tak stane, berte nohy na ramena. A rozhodně mějte při sobě vodu, tu totiž zákonitě nemají rádi.
Chování k lidem: Lidé je naprosto nezajímají, dokud se neobjeví poblíž hnízdiště. V tu chvíli je hrozbou a snaží se je vyhnat či zabít.
Můj názor: RYCHLE PRYČ!! Stručně a jednoduše. Lávoví netopýři nejsou milá stvoření, ač chrání sebe a neútočí bezdůvodně. Ale jejich zásah je ve více případech smrtící. A pokud ne smrtící, tak velmi bolestiví. Tak na sebe dávejte pozor všude, kde narazíte na vedro a lávu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Riva Riva | Web | 7. srpna 2008 v 9:35 | Reagovat

Láva je můj přítel,oheň je má duše,lávový netopýři jsou tím pádem moji  ochránci.

2 cerna elfka cerna elfka | Web | 12. ledna 2009 v 19:18 | Reagovat

joooo netopýry miluji já jsem totiž elfka...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama