Duben 2008

Kopírování

29. dubna 2008 v 16:50 | Akylasia |  Systémové
Přeji dobrý den
Často se zde setkávám, že mi přicházejí zprávy, zda nevadí, že jste si zkopírovali obrázky, atd. Tak, abych tomu předešla, píšu tento příspěvek.
Ne, nic mi nevadí. Kopírujte, ukládajte, inspirujte se, apod. Proto je tento blog založen. Je částečně z dlouhé chvíle, to ano. Ale hlavně proto, aby byli lidé uvedeni na můj obraz fantasie a aby viděli, jak obrovské množství obrázků zde je.
Proto je zde stránka. Kopírujte si obrázky, kopírujte si texty nebo se jimi nechte pouze inspirovat, nebo si je jen ukládejte. To je zcela na vás.
PODMÍNKA: Pod veškeré materiály z této stránky uveřejněte odkaz na blog, aby si ostatní mohli prohlédnout i ostatní texty či obrázky.
ŽÁDOST: Odkazy na vaše stránky pište pod tento příspěvek. Ráda se na vaše výtvory podívám, případně pomůžu.

Gryf, Hypogryf

26. dubna 2008 v 22:10 | Akylasia |  Opeření
Gryf:
Vzhled: Tento tvoreček je směsí dvou zvířat, lva a ptáka, především orla. Hlava a křídla patří orlovi a tělo lvovi. Barva těla je rozdílná, proto se lvovi dá přisuzovat pouze a jen stavba těla, nikoliv barva. Gryf má jasné oči, pružné a silné tělo. Jejich velikost byla rozdílná, od několika centimetrů, po několik metrů.

Potrava: Až na ojedinělé vyjímky jsou gryfové výhradnými masožravci. Do jejich jídelničku patří vše, co dokážou ulovit a případně odnést do hnízda, pokud vychovávají mladé. K jejich potravě však patří i lístky květiny nazývané Rustoa. Její požívání posiluje zažívací trakt a zamezuje jeho onemocnění. Zároveň je můžeme vidět na pískovcovích skalách, kde ulamují kusy a polykají. Následkem je rozdrcení veškeré potravy v žaludku a jeho pročištění, neboˇnež do žaludku Rustoa dorazí, její účinky již nejsou tak silné.
Charakter: Gryfové jsou každý rozdílní. Někteří žijí v tlupách, někteří v párech, jiní jako samotáři. Lid příliš v lásce nemají, ale pokud si získáte jejich náklonost, stanou se ochotnými společníky a přáteli, kteří pro váš život nasadí svůj. Avšak získání takové náklonosti je velmi náročné, neboť gryf je velmi moudrým tvorem a zná úskoky lidí.
Schopnosti: Gryf není obyčejným zvířetem, jak už napovídá jejich vzhled. jsou to zdatní běžci i letci, jejich zrak je stejně ostrý, jako mladého orla či jiného dravého ptáka. Avšak oplívají i magií, většinou spojenou se zemí a vzduchem, neboť to jsou místa, která jsou jeho domovem. Jejich magie se aktivuje srdcem a myslí, vždy jejich spojením. Jen náklonost a promyšlení situace přiměje gryfa čarovat. Zbytečně magií neplýtvá. Zároveň je to velmi moudrý tvor, který si vždy ví rady.
Jak se k nim chovat: Gryfové jsou velmi přítulní tvorové, pokud si získáte jejich náklonost. Jsou milí, mají rádi společnost svých přátel a rádi komunikují. Proto se k nim musíme náležitě chovat. Jsou milí, musíme k nim být též milí. Když něco provedou a mi se na ně rozkřičíme, budou to vnímat mnohem víc, než jiní tvorové. Každé odloučení vnímají jinak, než mi. Scházíme jim a užívají si každou chvilku s námi. Každé slovo, které s námi mohou prohodit je pro ně blahem. Tím spíše, když nad námi mohou pronášet moudra a dohadovat se s námi o jejich významu. Intelientní člověk je přínosem.

Hypogryf
Rozdílem mezi gryfem a hypogryfem je pouze několik faktů. Zde budou sepsány.
Vzhled: Hypogryf je spojením tří tvorů - občas lva,především však orla a koně. Jeho zadní část těla je koňská, spolu se zadníma nohama. Ocas je někdy lví, někdy koňský. Přední část těla je buď lví, nebo koňská s orlíma nohama. Krk a hlava jsou orlí, občas se stává, že krk je porostlý hustou hřívou.

Potrava: Hypogryf je výlučně masožravec. Neužívá ani podobných pomůcek, jako gryf. Jeho organismus se pročišťuje sám.
Charakter: Hypogryf je mnohem pyšnějším tvorem, než je gryf. Avšak ne o mnoho. Získat si jeho náklonost je mnohem lehčí, chování k němu však též vyžaduje nějaká ta pravidla. Jinak jsou si gryfem v mnohém podobní, až na drobné vyjímky, které se projevují dle osobnosti jedince.
Jak s k nim chovat: Než se přiblížíte k hypogryfovi, je nutné se mu uklonit na znamení, že k němu chováte úctu. Pokud tak neučiníte, můžete dopadnout jako zdárný příklad Malfoye ve filmu Harry Potter. Hypogryf sám uzná, zda je ho úklona hodna, pokud se též ukloní, můžete se k němu přiblížit. Hypogryf z vás nespustí zrak a sebemenší prudší pohyb ho přiměje k opakované nedůvěře k vám. Pokud se vám podaří ho pohladit a následně usednout, máte vyhráno. Avšak pozor. Hypogryf nemá rád, když se vůči němu zvyšuje hlas. Každý jeho čin je založen na dlouhém přemýšlení. Jsou to moudří tvorové a kdo na něj začne křičet, může se setkat s útokem či útěkem. Proto se k nim chovejte vlídně, vše jim řekněte srozumitelně, dlouhé vysvětlování není nutné, jsou to moudří tvorové.