Březen 2008

Obrázky

17. března 2008 v 21:02 | Akylasia |  Systémové
Důležité oznámení:
Na nějaký čas je eliminováno přidávání obrázků. Místo obrázků se pokusím přidat nějaké článečky, snad se mi je povede sepsat. Slibuji, že jen co to půjde, zas přibudou nějaké ty obrázky. I tak, prosím, nezanevřete na můj blogísek.
Děkuji za pochopení

Dračí jednorožec

11. března 2008 v 22:25 | Akylasia |  Jednorožci
Tvor, o kterém nikdo nic neví, tvor, jehož počátky sahají daleko do minulosti, ten, o kterém se nic neví. Tvor, jehož dny pomalu mizí, přesto chodí mezi námi, neznám, skrýván, zapomenut. Tvor, jehož vzhled není přesně znám, tvor, jehož kroky pomalu mizí na tomto světě. Dračí jednorožec. Mýtus nebo realita? Já vás však přesvědčím. Seznámím vás s tím, který nese své kroky tichem, s tím, jehož moudrost se předává z věků neznámých.
Vzhled: Dračí jednorožec je druh, u nějž nikdy nená známo, jak přesně vypadá. Proto vás seznámí s tím, jenž je mi nejblíže.
Tento drobeček (bude zde později uveden i v barvách) je dosud ještě mládě. přesto rysy má správné. Dračí hlavu a krk, tělo koně, nohy do půlky koňské a dále dračí. Křídla též dračí, typycky blanitá, přičemž šupiny zasahují do koňského těla a dračí ocas. Na hlavě má delší ouška a typický jednorožčí roh. Kombinace barev jsou různé.
Chování: Dračí jednorožci jsou tajemní tvorové, dávají si pozor, s kým se dostávají do styku a ještě více na to, komu říkají své učení. Jejich vědomosti sahají do věků počátku a existují dohady, že ještě dřív, ač se to zdá nemožné. Své vědomosti si předávají při narození, kdy se jako roj hmyzu slétávajícího se u lampy seženou "zkopírované" vědomosti, které vniknou při prvním nadechnutí do jednorožce. Přesto jsou to příjemní tvorové, kteří mají rádi společnost, žijí minimálně ve dvojicích. Jsou tajemní, přesto se v nich lze vyznat, když víte, na co se dívat.
Zvyky: Co se zvyků týče, nejsou příliš známé. Každý jedinec má osobyté, přesto je pro ně jedno typické. Rychle se učí a rychle přicházejí na své i cizí schopnosti. Jsou to dokonalý tvorové, kteří dokáží napodobit a sobě přizpůsobit jakýkoliv úkon, který uvidí.
Strava: Jako snad každý jednorožec je čisto býložravec, vegetarián. Jeho nejoblíbenější rostlinou jsou neznámé rudé květy protkané modravými žilkami, jako tekoucími řekami. Podle nich jsouťavnaté a sladké a nesou nejvíce živin. Proto jsou asi i tak vzácné. Avšak tekutina z jejich stonků je pro ně důležitá k rozmnožování, takže takový Dračí jednorožec je něco jako včelka.
Schopnosti: Schopnosti těchto krasavců jsou daleko za známostí. Nikdo stoprocentně nemůže říct, co je jejich specialitou či co dokáže. Jsou to jednorožci smíšené s drakem, jejich schopnosti jsou neutuchající a stále se rozšiřují podle toho, co uvidí a co se jim zalíbí.
Mláďata: Samostatnou a zvláštní kapitolou jsou jejich mláďata. Zatímco dospělí jedinci dosahují tak do poloviční výšky vzrostlého dubu, jejich mláďata jsou ve velikosti maličké veverky. Velice brzy si mláďata uvědomují své schopnosti a začínají jich využívat.
Jak se k nim chovat?: Dračí jednorožec je osobnost, každý se chová jinak. Je ovšem známé, že jejich moudrost je znát i na jejich chování. Jsou obezřetní, příliš nedůvěřují. Stejně jako spousta jiných tvorů ovšem svou počáteční nedůvěru dokonale skryjí za ochranu, kterou vám pak poskytnou. Zabít takového Dračího jednorožce je velmi složité s určitým rituálem, proto vás může zachránit i před zdánlivě smrtelnou kletbou. Sami si však musíte obezřetně zjistit, jak se ke kterému chovat.
Můj názor: Sen či skutečnost? Zaručeně skutečnost. Já sama se můžu pyšnit, že jednoho znám a o jednoho drobečka, jehož "zdánlivou" podobu vidíte na kresbě, se mohu starat. Nelze se o něj starat jako o psa, neboť jejich přirozenou ochranou je jeden fakt. Nevidí jej každý. Přesto jsou to úžasní tvorové, u kterých je škoda jejich malého výskytu a faktu, že se musí skrývat. Každý, kdo je pozná, má jedinečnou možnotu vědomit si, že se setkal s "počátkem", s tvorem, který přesahuje znalosti všech.