Testrálové

20. února 2008 v 17:19 | Akylasia |  Tvorové
Všichni lidé si při tomto slově představí, že jsem další, kdo dychtivě hltá Harryho Pottera. Málokdo však ví, že popis Testrálu v knize Harry Potter od spisovatelky Rowlingové je naprosto přesný. Tato bájná stvoření jsou opravdová, nejen výmysl jedné spisovatelky. I film dokonale stvárnil tohoto nanejvíš podivného tvora. Ale co je na něm pravdy? Všechno, nebo nic?

Vzhled:
V knize Harry Potter je Testrál znázorněn dokonale. Kůň, který má v sobě něco hadovitého. Jsou to jen kostry potažené leslkou, černou kůží, pod níž se jasně rýsovala každá kost. Hlavy mají podobné dračím a v nich jsou zasazené čistě bílé oči bez zorniček. Na hřbetech mají kožnatá, obrovská křídla. Přesně tak Testrálové vypadají.

Chování: Testrálové jsou společenská zvířata, o čemž vypovídá fakt, že žijí ve skupině. Přesto jsou to nedůvěřiví tvorové, kterým chvilku trvá, než si na někoho zvyknou. Jejich pohyby jsou kradmé a téměř neslyšné, přesto neútočí okamžitě, pokud zrovna nemají hlad. Jejich zaručeným lákadlem je pach krve, který je neomylně během okamžiku přiláká na místo. Když Testrál k někomu získá důvěru, máte zaručeno, že se všude dostanete včas.
Strava: Testrál je zaručený masožravec, to ovšem nezakazuje, aby občas přešel na jinou stravu. Testrálovou výhradní stravou je syrové maso, kterého spořádají na svůj vzhled značné množství. Přesto se někdy pustí do křemene, který rozdrtí a kterým se pročistí a stejně tak i pár stébélek trávy. Velmi mě udivilo, když jsem na netu narazila na dívenku, která přes odhadla, co jim dodává jejich přízračný lesk. Jejich metabolismus opravdu dovede kvítky ze stromů Lípy rozdělit na nejmenší částečky, které pak rozežene tam, kde je potřeba. Když však nemají k Lípě dosah, srdnatě jim stačí kvíteček, již neznámí v reálných kruzích světa, jehož jméno dávno ztratil čas ve svém víru.

Schopnosti:
Jak bylo v knize řečeno, Testrála lidé uvidí až tehdy, když zahlédnou smrt. Je to jejich ochrana i smysl jejich existence. Při pohledu na Testrála vaše myšlenky automaticky zabloudí k prožitým situacím, neboť Testrál je věrohodným znázorněním smrti, a to nejen svým vzhledem. Co vás až nebezpečně připoutá, jsou jejich jemně pulsující oči bez zorniček čistě bílé barvy. Těmto očím neunikne jediný pohyb v jejich širokém okolí. Další schopností jsou jejich obrovitákřídla. Testrálové jsou jedněmi z nejrychlejších tvorů a křídla jim dodávají rychlost světla co se vzduchu týče.


Jak se k nim chovat?: Ač jsou Testrálové nedvěřivá stvoření, stačí maličký posunek a stanete se jejich obětí. Vše, co mohou považovat za ohrožení je pro vás nebezpečné. Přesto to zdaleko nejsou nebezpeční tvorové. Když zahlédnete Testrála poprvé, možná i několikrát, než si zvyknete, může se stát, že ztuhnete šokem. Testrálové si vás budou netečně prohlížet. Pokud na sobě máte nějakou krev, možná je zaregistrujete až tehdy, kdy vám budou žužlat tričko, nebo něco podobného. Rozhodně se k Testrálovi nepřibližujte jako k vyplašenému koni. Testrálové jsou osobnost a takové chování je ponižuje. Klidně stůjte, oni sami přijdou. Dávejte si pozor na jeho kopýtka, jsou nebezpečná jako u koně. Většinou si dávají pozor, ale může stát, že na vás dupnou. Teprve až se k vám přiblíží, velmi pomalu zvedněte ruku a počkejte, zda vás nechá pohladit jeho hebkou srst. Pokud vás nechá, můžete být klidni. Rozhodně, pokud jste čaroděj s hůlkou, nevytahujte ji před ním, tím spíše nemiřte na něj. Berte v úvahu jeho pozornost, nenapřahujte se na něj jako na zlobivého psa či dítě, dávejte pozor na zacházení se zbraní. Když si ovšem plně získáte Testrálovu náklonost, brzy si zvykne na vaše pohyby a nemusíte se obávat, že okusíte jejich dlouhé tesáky. :)

Můj názor: Sama jsem již měla čest tohoto tvorečka vidět. Jako snad u každého jsem byla v šoku, ale i tak jsme již dnes přítelkyní celé kolonie. Testrál je vyjímečné zvíře a i když ho provází nechvalná pověst smrti, nemá s ní jinak nic společného. Jeho vzhled je mu dán, jeho povaha též. Jsou to ovšem vyjímeční tvorové, kteří změní pohled na svět snad každému člověku. Přátelství s Testrálem je k nezaplacení a nikdy si nemůžete být jisti, co takový váš přítel v případě vašeho ohrožení neudělá. Mile překvapí a nikdy nelze předpovídat. Chlad zkušeností, kterého předbíhají vyváží věrnost tohoto podivného, ale přátelského tvorečka. Trpělivost, kterou vyžadují, věrně zaplatí vším, co pro vás jsou schopni udělat. Paní Rowlingová věrně zachytila jejich podobu a Hagridovu lásku k těmto tvorům. Svými slovy bych řekla, že tyto tvory zná z vlastní zkušenosti, jistě to však říci nemohu. Tak nebo tak, Testrálů není proč se bát či se jim vyhýbat. Stojí za pozornost, stojí za přátelství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alaex alaex | E-mail | Web | 6. května 2008 v 13:58 | Reagovat

To já jsem ta ,,dívenka´´, která si o testrálech VYMYSLELA, že jedí lipové květy! ...a nejmenuji se alaex jen tak ze ,,strady´´... fantasy tvorové dovedou neuvěřitelné věci!

2 Akylasia Akylasia | 29. června 2008 v 20:49 | Reagovat

Ta dívenka nejsi ty, protože mi to říkala kamarádka na jedné dračákové stránce. Kde to vzala ona, to nevím, ale rozhdně to nejsi ty.

3 alaex alaex | Web | 30. června 2008 v 10:37 | Reagovat

Beru to, ale stejně by mě zajímalo, kdo kromě mě si to ještě vymyslel. alaex

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama