Únor 2008

Testrálové

20. února 2008 v 17:19 | Akylasia |  Tvorové
Všichni lidé si při tomto slově představí, že jsem další, kdo dychtivě hltá Harryho Pottera. Málokdo však ví, že popis Testrálu v knize Harry Potter od spisovatelky Rowlingové je naprosto přesný. Tato bájná stvoření jsou opravdová, nejen výmysl jedné spisovatelky. I film dokonale stvárnil tohoto nanejvíš podivného tvora. Ale co je na něm pravdy? Všechno, nebo nic?

Vzhled:
V knize Harry Potter je Testrál znázorněn dokonale. Kůň, který má v sobě něco hadovitého. Jsou to jen kostry potažené leslkou, černou kůží, pod níž se jasně rýsovala každá kost. Hlavy mají podobné dračím a v nich jsou zasazené čistě bílé oči bez zorniček. Na hřbetech mají kožnatá, obrovská křídla. Přesně tak Testrálové vypadají.

Chování: Testrálové jsou společenská zvířata, o čemž vypovídá fakt, že žijí ve skupině. Přesto jsou to nedůvěřiví tvorové, kterým chvilku trvá, než si na někoho zvyknou. Jejich pohyby jsou kradmé a téměř neslyšné, přesto neútočí okamžitě, pokud zrovna nemají hlad. Jejich zaručeným lákadlem je pach krve, který je neomylně během okamžiku přiláká na místo. Když Testrál k někomu získá důvěru, máte zaručeno, že se všude dostanete včas.
Strava: Testrál je zaručený masožravec, to ovšem nezakazuje, aby občas přešel na jinou stravu. Testrálovou výhradní stravou je syrové maso, kterého spořádají na svůj vzhled značné množství. Přesto se někdy pustí do křemene, který rozdrtí a kterým se pročistí a stejně tak i pár stébélek trávy. Velmi mě udivilo, když jsem na netu narazila na dívenku, která přes odhadla, co jim dodává jejich přízračný lesk. Jejich metabolismus opravdu dovede kvítky ze stromů Lípy rozdělit na nejmenší částečky, které pak rozežene tam, kde je potřeba. Když však nemají k Lípě dosah, srdnatě jim stačí kvíteček, již neznámí v reálných kruzích světa, jehož jméno dávno ztratil čas ve svém víru.

Schopnosti:
Jak bylo v knize řečeno, Testrála lidé uvidí až tehdy, když zahlédnou smrt. Je to jejich ochrana i smysl jejich existence. Při pohledu na Testrála vaše myšlenky automaticky zabloudí k prožitým situacím, neboť Testrál je věrohodným znázorněním smrti, a to nejen svým vzhledem. Co vás až nebezpečně připoutá, jsou jejich jemně pulsující oči bez zorniček čistě bílé barvy. Těmto očím neunikne jediný pohyb v jejich širokém okolí. Další schopností jsou jejich obrovitákřídla. Testrálové jsou jedněmi z nejrychlejších tvorů a křídla jim dodávají rychlost světla co se vzduchu týče.


Jak se k nim chovat?: Ač jsou Testrálové nedvěřivá stvoření, stačí maličký posunek a stanete se jejich obětí. Vše, co mohou považovat za ohrožení je pro vás nebezpečné. Přesto to zdaleko nejsou nebezpeční tvorové. Když zahlédnete Testrála poprvé, možná i několikrát, než si zvyknete, může se stát, že ztuhnete šokem. Testrálové si vás budou netečně prohlížet. Pokud na sobě máte nějakou krev, možná je zaregistrujete až tehdy, kdy vám budou žužlat tričko, nebo něco podobného. Rozhodně se k Testrálovi nepřibližujte jako k vyplašenému koni. Testrálové jsou osobnost a takové chování je ponižuje. Klidně stůjte, oni sami přijdou. Dávejte si pozor na jeho kopýtka, jsou nebezpečná jako u koně. Většinou si dávají pozor, ale může stát, že na vás dupnou. Teprve až se k vám přiblíží, velmi pomalu zvedněte ruku a počkejte, zda vás nechá pohladit jeho hebkou srst. Pokud vás nechá, můžete být klidni. Rozhodně, pokud jste čaroděj s hůlkou, nevytahujte ji před ním, tím spíše nemiřte na něj. Berte v úvahu jeho pozornost, nenapřahujte se na něj jako na zlobivého psa či dítě, dávejte pozor na zacházení se zbraní. Když si ovšem plně získáte Testrálovu náklonost, brzy si zvykne na vaše pohyby a nemusíte se obávat, že okusíte jejich dlouhé tesáky. :)

Můj názor: Sama jsem již měla čest tohoto tvorečka vidět. Jako snad u každého jsem byla v šoku, ale i tak jsme již dnes přítelkyní celé kolonie. Testrál je vyjímečné zvíře a i když ho provází nechvalná pověst smrti, nemá s ní jinak nic společného. Jeho vzhled je mu dán, jeho povaha též. Jsou to ovšem vyjímeční tvorové, kteří změní pohled na svět snad každému člověku. Přátelství s Testrálem je k nezaplacení a nikdy si nemůžete být jisti, co takový váš přítel v případě vašeho ohrožení neudělá. Mile překvapí a nikdy nelze předpovídat. Chlad zkušeností, kterého předbíhají vyváží věrnost tohoto podivného, ale přátelského tvorečka. Trpělivost, kterou vyžadují, věrně zaplatí vším, co pro vás jsou schopni udělat. Paní Rowlingová věrně zachytila jejich podobu a Hagridovu lásku k těmto tvorům. Svými slovy bych řekla, že tyto tvory zná z vlastní zkušenosti, jistě to však říci nemohu. Tak nebo tak, Testrálů není proč se bát či se jim vyhýbat. Stojí za pozornost, stojí za přátelství.

Avatary-ikony

20. února 2008 v 11:15 | Akylasia |  Systémové
Jistě jste si povšimli, že před nějakou dobou byla přidána složka Avatary. Je tam přidáno něco málo obrázků a pevně doufám, že je brzy rozšířím. Nejsou to však pouze nalezené obrázky. A zde chci uvést důvod, proč zde píšu tento článeček.

Spoustu příznivců magie a fantasy zvířátek je zaregistrovaná na stránkách založených na toto téma. A nebo prostě jen chce mít ikonku, která se zalíbí. Proč ne? Jednorožci, pegasové, draci a všechny možné další fantasy jsou na ikonku ideální. Jenže ne každý takovou ikonku svede udělat.

Proto zde nabízím své služby. K tomuto článečku do komentářů stačí napsat odkaz odbrázku, který chcete převést do ikonky, napsat mi rozměry (šířka X výška) a slušně požádat, což je podle mě samozřejmostí. Pak už stačí jen jediné - sledovat složku ikonky, kdy se tam vaše žádaná objeví. :)
U ikonek, omlouvám se za těch pár prvních, je udán rozměr. U ikonke na přání bude uvedeno jméno, které jste zapsaly u žádosti. Pohyblivé obrázky jsem zatím nevykoumala, takže u nich vám se zmenšením, bohužel, nepomohu.
Mimochodem, u ikonek se nelekněte, aby se vám správně zobrazila, klikněte na ni dvakrát. Po prvním kliknutí se vám ukáže rozmazaně a zvětšeně, po druhém se vám v novém okně ukáže ve správné velikosti. :)
Pevně doufám, že příznivci mého snažení na této stránce tuto možnost ocení. A též doufám, že jste plně spokojeni nejen s mou novou nabídkou, ale i s celou stránkou.

Vlkodlaci

3. února 2008 v 16:02 | Akylasia |  Vlci
Vlkodlaci. Co se vám představí při tomto slově? Co se vám rozezní v myšlenkách, co uvidíte v představách? Jsou to ty vyloženě krvelačné stvůry z hororů? vyvolávají ve vás hnus nebo vás přitahují? A čím, je to právě touto filmovou vlastnotí? Ač jsou filmy založeny na části pravdy, velice se liší od pravdy. A právě podle filmů se setkává na jejich definici. ale pojďme si ukázat, jací jsou doopravdy. Pojďme je porovnat a zamyslet se nad nimi.

Filmová pravda: Krvelačná bestie, vrhající se s otevřenou tlamou na každého, koho zahlédne, měnící se přï úplňku, viděla jsem i film, kde se měnil každou noc, přitahující pozornost psů, kteří je odháněji. Ano, i taková může být pravda. Ale pouhá část pravdy. Vlkodlaci, i ti jsou rozloženi do druhů. Jedni se mění pouze při úplňku, jiní každou noc. Psi je vycítí a reagují na ně, ovšem každý jinak. A je prá druhů, kteří jsou krvelační, ale ne pokaždé. Vlkodlaci jsou schopni bez kve a masa být hodně dlouho, ale jakmile dostanou "hlad", tehdy se jejic krvelačná povaha ukáže na povrch.
Přeměna: Vlkodlak se podle příběhů a dohadů mění pouze za přítomnosti úplnku. Není to tak. Vlkodlak je schopen měnit se každou noc nebo podle vlastní libosti. Záleží na druhu, ale i na schopnostech vlkodlaka. Přeměna prochází u některých dosti krutě přes velké bolesti, u jiných je tato schopnost založena na rychlé a efektivní změně. někteří vlkodlaci jsou schopni změny pouze v kritických chvílích, jiní pouze při pohledu nějaké bytosti nebo naopak, když jsou skryti. Tak nebo tak, změna ve vlkodlaka vyžaduje velké množství energie a přeměna zpět pak ještě víc, takže člověk je většinou na pokraji fyzického zhroucení, pokud si ovšem již na tuto zátěž nezvykl a nebo neumí usměrňovat energii, kterou na přeměnu musí mít.
Povaha: Každý dlak se chová naprosto jinak, přesně jako člověk. Mají v sobě spoustu genů a reakci vlků, avšak i ty se dají skrýt. Většinou je povahou dlaka, která se dá předpovídat, náklonost ke svým bratrům, vlkům. Někteří dlaci jsou společenští a ti zakládají klany, jiní potřebují být sami a tehdy jsou to samotáři, dosti nebezpeční svoji nestálostí. Dlačí povaha se nedá nijak přesně definovat, neboť je přesně jako lidská, každá jiná, originální a svá.
Vzhled: I vzhled těchto podivných tvorů se liší. Povětšinou jsou zobrázování jako hybridi vlka a čověka. Avšak dlak může být podoben i vlku a lidských rysů může mít málo. Jsou to velmi schopní tvorové, kteří jsou schopni používat i zbraně. Jsou inteligentní a dokážou si vybrat, jak se zachovat a jsou schopni se i zkrášlovat.
Tak co? Ještě jsou to pro vás krvelačné stvůry? Ano? Tak dobrá.
Je vlkodlak schopen lásky: Samozřejmě. I vlkodlak potřebuje někoho, komu se oddat. Lidské a vlčí geny v něm se nezapřou. Není sice příliš důvěřiví, ale stejně jako vlk, i on má partnerku na celý život. Je schopen se o ni starat a dát za ni život. Vlkodlak je láskyplné zvíře, nedejte se zmást hororama, kde se klade důraz na jejich krvelačnost.
Přátelství: Vlkodlak je tvor, který zná loajalitu, zná své místo a toho se drží. Dokáže pomoci, když se ztratíte, může za vás stát v boji. Vlkodlak je přítel, jako každý jiný, proč se ho bát? Jeho vzhled? Na vzhled se přece nedává. Především na jeho chování. Vlkodlak nemusí své schopnosti vyloženě využívat proti lidem. Mezi zvířaty je to vážená osobnost, málokterý tvor proti vlkodlakovi zaútočí. Mít při sobě vlkodlaka, je jako mít nevyditelný štít. Svou náklonost dokáže vyjádřit jako člověk i jako vlk. Jeho chování je individuální na výchově a na zážitcích, ale i to se dá změnit. Na to nezapomeňte.
Schopnosti: Jistě vás zajímá, čeho všeho je takový vlkodlak schopen. Kromě přeměny na své polovlčí já je schopen se měnit na čištého vlka a člověka. Dokáže používat své zuby a drápy, ale i lidské zbraně a to velmi efektivně a poslendí dobou jim dávají přednost, pokud je mají po ruce. Další zbraň tkví v jejich síle a jejich schopnosti nevnímat bolest a regenerace. Vlkodlačí síla též tkví v jednotnosti a v magické síle, kterou ovládají velmi dobře. Neminou svůj cíl, je velmi těžké je zlikvidovat. Tím se též poukazuje na jejich dlouhověkost.
Upíři vs. vlkodlaci: Naprostá neznalost vlkodlačího chování je znát ze soubojů proti upírům. Je to naprostá blbost, myslet si, že dvě stejně silná plemena znalá svou věčností života proti sobě bojují. Vlkodlaci a upíři se naprosto ignorují, žijí si každý sám a vyhýbají se vzájemným střetům, které by vedli k naprostému vyhlazení obou ras. Pokud ovšem nastane ohrožení, jsou schopni se spojit a odklonit toto nebezpečí. Společně jsou silným nepřítelem, který se zdá až neporazitelný. O své síle ví. Stejně tak o svých hranicích, které bezprostředně dodržují a nikterak nezasahují, pokud ovšme nevyjednávají. Poslové, u každé rasy jinak značeni, jsou druhou rasou nedotknutelni i pokud se dostanou na sousední území. Stejně tak zranění. Tito jsou opatrováni.

Zdroje

3. února 2008 v 15:27 | Akylasia |  Systémové
+
klasiká vyhledávka na google, seznam a dalších stránkách
+
Od přátel (především Scara, Harakan, Scorpion)
Texty: Vlastní slova
+
diskuze