Vznik Akyriesu, Měsíčních vlků a Hvězdných draků

6. května 2007 v 22:52 | Akylasia |  Příběhy
V časech, kdy na zemi poprvé vzkvétali rostliny a živočichové vystupovali na zem se hvězdy třpytili nabitou energií stokrát víc, než dnes. Jejich záře by upoutala pohledy všech, každého, kdo by pohledem zavadil o obroz. Jejich uspořádání prozatím nabíralo zmatku. Ale srovnávali se každým dnem do dnešních známích znamení. Zemi obklopovala spousta dalších planet a nikdo tehdy ještě netušil, co se bude psát v dnešních letech. nikdo netušil o chtíči poznání po světech za našim obzorem. Tehdy vládlo spokojené nevědomí o chvílích budoucích. Každý se staral o chvíli, která mu byla dána a nikdo se nesnažil myslet na to, co se stane dál.
Ale daleko od naší matičky země, v dalších galaxiích vesmíru, dalekých a nemožných k dosažení lidského plémě, které již tou dobou vzkvétá v dobách středověku, se v místecho d slunce podobné naší sluneční soustavě též rodí život. Rostou stromy krásnější, než lidská představivost. Tráva na zemi je hebčí, než hedvábí. Květiny a kvítky na stromech roznášejí nádhernou omamující vůni. Vznikají lesy, jezera, vodopády, mýtiny. Svět, jehož obloha je krásně modrá a bez bouřky. Svět, jenž je obydlen nadmíru znepokojivě. Mýty a legendy běhající po dnešním světě naší matičky země, která trpí, v této zemi ožívají. Oblohou létají draci, dravý ptáci, pegasové, fénixové a další. Vody obývají ryby nám známé i neznámé a vodní draci vládnou nad žraloky. Po zemi běhají též draci, nám známá vysoká i nízká zvěř, ale i neznámá. Výdáme ohnivé planetary, jednorožce a další "povůrky".
Hvězdy u této planety září více, jak ty u naší. Některé druhy zvířat za noci zdvihají hlavy k obloze. Vlci zdvyhají své hlavy a z hrdel se jim ozývá smutné vytí k měsíci, vítězné volání po ulovení kořisti, svolávání smečky či dalších projevů. Jako na znamení všichni zdvihají hlavy. Právě ve chvíli, kdy padá hvězda. Ale nemíří stranou, ale přímo středu severního pásma. Sbíhají se tam vlci. Jeden obrovský, alepsoň dvakrát tak velký šedý vlk, se přiblížil. Po chvíli se dotkl tlapou doutnající neupravené koule. Zakvičel bolestí. Vlci couvly a po chvíli utekli. Srst tohoto vůdce smečky se zbarvovala do ryzýho stříbra. Alespoň jeho srst tak zářila. Neupravená koule dříve nazývaná hvězdou po celém okraji rupla. Vyvalilo se z ní dráče. šupiny se třpytily jako stříbro. Drápy se démantově leskly. Dráče roztáhlo křídla diamantového lesku.
Vznik země Akyries byl postupný. Drak sílil. Jeho krása ochabovala tvory okolo. Stejně jako tady, i tam nezaznamenáno časem, mizeli druhy a objevovali se nové. A i lidé. V době, když středověk je na hraně se na této planetě objevuje. V době, kdy počítače vládnou našemu světu, tam stále vládne středověk. Blahobytný vzkvět Ráje.
Dračice si získala svým chováním u zvěře i lidí úctu. Byl vystavěn palác neochvějných rozměrů. Lidé se dali sami do služeb pod mírnou rukou své paní. Dary, hojnost jídla a láska ke všemu, co bylo živé i neživé. Určila od každého druhu někoho a rozdělila zemi do správcovství. Sama si nechala jen určitý kus (ohledně dnešních rozloch obrovský), kde vládla. Lidé i tvorové v zemi se své paní odvědičili láskou a dary. Vystavěli za palácem zahrady. Sami si zakázali přístup a nazvali je Zakázanými zahradami. Po jejich "předání" do rukou královny Isii se ona sama zaručilo o život v lesích zahrad.
Za dobu, která se datuje od vzniku a od první královny Isii, se v této zemi vystřídali dvě královny a země prošla mnohými útrapami. Ale zde byl popsán vývoj a vznik. Co se dělo dál, jsou příběhy jiné, příběhy, jenž čekají na odhalení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama