Fénix

18. března 2007 v 21:42 | Akylasia |  Opeření
Fénixové. bájná stvoření, jejichž počátky nikdo nezná. Dochovávají se však o nich záznami již z dřívějších dob. Fénix, jako sokol s volavčí hlavou, jehož tělo je pokryté žárem ohně. Je pověstný nádherným zpěvem a neuvěřitelnou moudrostí. Jeho zbraní je, jak jinak, oheň.
Málokdo však ví, že barva fénixě není pouze klasická barva ohně. Je to sice nejrozšířenější forma, ale existuje i několik dalších druhů, které se rozlišují barvou. Další rozšířením, které skýtá velký počet, je černý fénix, též zvaný temný. Další formy už jsou téměř neznámé. Jsou to fénixové barvy modré, temně rudé, zlaté i stříbrné. Dále se objevují i žlutý jedinci a občas i růžoví. Barva fénixe se odvíjí od základních barev, po kombinace. Stjeně jako jsou barvy pastelek, jsou barvy fénixů.

Fénix je znám svou magickou podstatou. Jeho tělo plné žáru a zdobící nádherné odstíny ohně, je pro něj podstatou. Dalším prvkem, který je uznáván je jeho nádherný hlas s léčivými účinky. Jeho hlas se line míle daleko se stejnou intenzitou a napodobit jeho zpěv je téměř nemožné. Jeho moudrost sahá do neuvěřitelných dob a jeho magie je založená na jeho elementu, na ohni. Dokáže též léčit slzami, jelikož zpěv léčí duši. Slzi léčí zdravotní potíže. Je znám svou schopnbostí znovuzrození a to z vlastního popela. v určitém stáří jeho tělo pohltí zářiví plamen, který fénixe zpopelní. Z tohoto popela se pak zrodí nový a silný jedinec, ovšem je to ten samí, který shořel.
Pro fénixe existují dva druhy smrti. Je to stářím, kdy se již nedokáže zregenerovat ze svého popela. Je to ovšem záležitost několika tisíciletí a to minimálně. Dalším způsobem, jak fénixe zabít, je smutkem. Když člověk uvězní fénixe, v jakémkoliv prostoru, fénix přestane zpívat, jeho oheň slábne a nakonec zemře. Zbyde z něj jen popel. Uzavřít fénixe, je pro něj trestem a fénix tento trest nebere, jako lidé vězení. Fénix potřebuje svou volnost a navrací se pouze do míst, kde byl rád, kde byl šťastný.
Tak nebo tak je fénix stále ten samí magický tvor, který uchvacuje oči lidí. Stále je v mysli provází ten nádherný zjev hořícího těla ptáka, jehož hlas se nese okolím. Vidět tohoto vznešeného tvora před sebou a slyšet jeho hlas je snem těch, jež nacházejí kouzlo v magii a ohni. Mě samotnou pohled na něj přímo fascinuje. Jak jste na tom vy? Jaký je váš názor na tohoto skvostného tvora?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama